05:28

Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w operze wydawnictwa TADAM.

Kto z was był w operze? Przyznam się szczerze, że byłam dwa razy i nie przyszło mi do głowy by zabrać tam dziewczynki. Ale po lekturze Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w operze  wydawnictwa TADAMMy na pewno wkrótce się wybierzemy ps; raczej wyjścia nie mamy,książka zaraża magią. Więc nasze blondynki chcą jak bohater książki wybrać się w czarodziejskie miejsce bez kapelusza i zbędnych gadżetów.


 Elegancko ubrany maluch o imieniu Kacper wybiera się z rodzicami do opery. Już na wstępie słyszymy od mamy,że to "Magiczne Miejsce" ,gdzie "śpiewem opowiada się historie".zbędny. 


To wszystko pobudza wyobraźnię malca,który z radością wyrusza na spektakl.Troszkę się martwi że nie będzie tam wróżek i czarodzieja ale po dotarciu na miejsce nie jest rozczarowany wręcz przeciwnie,jest zauroczony nowym miejscem.


W środku na chłopca czeka mnóstwo nieznanych dotąd dźwięków i przeżyć. Dowiaduje się czym jest spektakl,co oznaczają trzy dzwonki i czym się różni magiczna różdżka od batuty dyrygenta. 


Daje się porwać muzyce. Ilustracje sprawiają że przeżycia Kacpra stają się dla moich dziewczynek oknem do świata opery.


Lena od niedawna gra na keybpardzie muzyka i dźwięki to dla niej prawdziwe czary,które sama tworzy. Nasz bohater podczas spektaklu nie jest biernym słuchaczem. Za pomocą batuty dyrygenta, który w jego oczach jest czarodziejem przenosi go do magicznego świata muzyki.
Co więcej Kacper ma zadanie do wykonani ale czy mu się uda ? Czy magiczny zegar zacznie tykać? Czy rodzice zobaczą jego wyczyny?   O tym wszystkim dowiecie się z cudownej książki Adama Święckiego.

To propozycja dla najmłodszych , którzy dopiero wkraczają w świat muzyki. W tekście znajdziemy podstawowe informacje o operze i nazwy, które tym samym poszerzają słownictwo dzieci. Wyjątkowo magiczne ilustracje są niewątpliwie dopełnieniem tej historii. U nas książeczka o Kacperku trafiła na półeczkę, gdzie same ulubione i wyjątkowe tytuły wiec jest, magia jest moc.Nie możemy się doczekać kolejnej  książeczki z tej serii Gdzie? Jak? Dlaczego? a gdzie się tym razem wybierze tym razem Kacperek? Zdradzę wam w tajemnicy że do Muzeum czy warto tam iść z dzieckiem? Przekonamy się wkrótce .

 Książkę znajdziecie tutaj Polecamy

2 komentarze:

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger