00:00

W co bawić się z dzieckiem w święta?

ZABAWA na WIELKANOC. 


Zwyczaj polowanie na Wielkanocne jaja, na świecie od dawna jest jednym z ciekawszych obyczajów związanych ze świętami. Nie ma zastąpić tradycyjnych obchodów Wielkanocy, tylko je wzbogacić. W „polowaniu” na ukryte jajka ze słodkościami nie ma niczego, co przeciwstawiałoby się tradycji chrześcijańskiej. W przeciwieństwie do wielu tradycji wielkanocnych, które nadal kultywuje się w Polsce, szukanie ukrytych jajek nie ma rodowodu pogańskiego. Przeciwnie, zachodni teolodzy przez wieki wiązali ten stary obyczaj z poszukiwaniem grobu Jezusa z Nazaretu, a samo odkrycie jajka i związaną z tym radość interpretowali jako radość ze zmartwychwstania. 


    
My co roku bawimy się w poszukiwanie pisanek i to wielokrotnie. Lena uwielbia zajączki wiec oczywiście, córka przebrała się za kicaj . Przecudna czapka na głowie Lenki wykonana specjalnie na tę okazje pani Marta z  Pracownia Mami . Czapeczka chroni przed chłodne w ten wiosenny, ale zimny poranek. Wygląda bardzo efektownie, uszyta jest bardzo starannie i na wymiar
Pracownia Mami, tworzy oryginalne, szyte z pasją i sercem produkty dla dzieciaków i nie tylko. Znajdziecie tutaj zarówno ubranka, jak i inne akcesoria, które dzięki niebanalnym wzorom i haftom będą jedyne w swoim rodzaju. Jestem bardzo zadowolona z tak, oryginalnego nakrycia głowy. Córcia czapkę uszatkę uwielbia. Uszy uszyte z pięknego amarantowego materiału w gorzki zostały staranie doszyte do szarej dzianinowej czapeczki .
Szybka realizacja zamówienia i priorytetowa dostawa. Czapeczka była zapakowana przecudnie, jakość jest fenomenalna. 

Zabawa polega na poszukiwaniu pisanek i ich zbieraniu do koszyczka. Lena  chcąc się maksymalnie upodobnić do zajączka próbowała kicać ale pisanki jej uciekały.
Nasze pisanki są plastikowe otwierane jak te z jajka, niespodzianki do kilku wkładam małe jajeczka czekoladowe. Ja tym razem rozrzuciłam po łące pisanki ponieważ trawa jest jeszcze zbyt mała by je ukryć ale zabawę powtórzymy w niedziele za tydzień w większym gronie. Dziadkowie ukrywają słodkości w krzewach ozdobnych ma rożnej wysokości. Wszytko, zależy od wielkości ogrodu i ilości dzieci. My za tydzień zorganizujemy zabawę dla dorosłych i dzieci w lesie.Rozrzucone pisanki doprowadziły Lenę do niespodzianki. Słodycze to, przecież nie wszystko co zajęcze przynosi grzecznym dzieciom. Nie szalejemy z prezentami na żadne ze świat. Książki i pomoce plastyczne zawsze są jednak mile widziane. 
A Wy bawicie się w polowanie? 

1 komentarz:

  1. Szukanie kolorowych jajek to świetna zabawa, moje dzieci to uwielbiają :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger