05:28

Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w operze wydawnictwa TADAM.

Kto z was był w operze? Przyznam się szczerze, że byłam dwa razy i nie przyszło mi do głowy by zabrać tam dziewczynki. Ale po lekturze Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w operze  wydawnictwa TADAMMy na pewno wkrótce się wybierzemy ps; raczej wyjścia nie mamy,książka zaraża magią. Więc nasze blondynki chcą jak bohater książki wybrać się w czarodziejskie miejsce bez kapelusza i zbędnych gadżetów.


 Elegancko ubrany maluch o imieniu Kacper wybiera się z rodzicami do opery. Już na wstępie słyszymy od mamy,że to "Magiczne Miejsce" ,gdzie "śpiewem opowiada się historie".zbędny. 


To wszystko pobudza wyobraźnię malca,który z radością wyrusza na spektakl.Troszkę się martwi że nie będzie tam wróżek i czarodzieja ale po dotarciu na miejsce nie jest rozczarowany wręcz przeciwnie,jest zauroczony nowym miejscem.


W środku na chłopca czeka mnóstwo nieznanych dotąd dźwięków i przeżyć. 


Daje się porwać muzyce. Ilustracje sprawiają że przeżycia Kacpra stają się dla moich dziewczynek oknem do świata opery.


Lena od niedawna gra na keybpardzie muzyka i dźwięki to dla niej prawdziwe czary,które sama tworzy. Nasz bohater podczas spektaklu nie jest biernym słuchaczem. Za pomocą batuty dyrygenta, który w jego oczach jest czarodziejem przenosi go do magicznego świata muzyki.
Co więcej Kacper ma zadanie do wykonani ale czy mu się uda ? Czy magiczny zegar zacznie tykać? Czy rodzice zobaczą jego wyczyny?   O tym wszystkim dowiecie się z cudownej książki Adama Święckiego.

To propozycja dla najmłodszych , którzy dopiero wkraczają w świat muzyki. W tekście znajdziemy podstawowe informacje o operze i nazwy, które tym samym poszerzają słownictwo dzieci. Wyjątkowo magiczne ilustracje są niewątpliwie dopełnieniem tej historii. U nas książeczka o Kacperku trafiła na półeczkę, gdzie same ulubione i wyjątkowe tytuły wiec jest, magia jest moc.Nie możemy się doczekać kolejnej  książeczki z tej serii Gdzie? Jak? Dlaczego? a gdzie się tym razem wybierze tym razem Kacperek? Zdradzę wam w tajemnicy że do Muzeum czy warto tam iść z dzieckiem? Przekonamy się wkrótce .

 Książkę znajdziecie tutaj Polecamy

2 komentarze:

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger