06:14

Kreatywne czary w Zwariowanym podręczniku z zaczarowanej szkoły

Podręcznik do szkoły dla przedszkolaka, szalony pomysł prawda? 
Zwariowanym podręcznik z zaczarowanej szkoły nie jest zwykłym podręcznikiem do czytania - to niesamowita książka od wydawnictwa Kaktus, którą dziecko tworzy samo. Znajdują się tutaj zadania, które należy zrobić na swój własny sposób. Zadania są bardzo kreatywne i można je wykonać na rozmaite sposoby.W zadaniach przemycone są fakty o świecie i życiu – wiedza podana w przystępny sposób i poprzez zabawę, a jak wiemy to jeden z najskuteczniejszych (i najprzyjemniejszych) sposobów nauki.

Autorem zwariowanego podręcznika, jest samo dziecko. W magicznym podręczniku Lenka mogła rysować, projektować według własnej inwencji twórczej każde zadanie jest tak sformułowane, by nadać ramy działania, ale nie ograniczać kreatywności.


Podręcznik jest naprawdę gruby i ma w sobie mnóstwo bardzo ciekawych rzeczy do zrobienia. Podręcznik w sprytny sposób uczy, zawiera bardzo dużo, ciekawostek np. kim był Pegaz i Meduza w mitologii czy jak wygląda posąg Wenus z Milo.Podręcznik zawiera dużo zadań aktywności z użyciem nożyczek, czyli motoryka mała wyższy poziom. Ponadto pobudza ona naszą wyobraźnię, więc jest idealna dla osób kreatywnych, czyli dla blondynek. Dużo zadań jest do stosowanych nawet dla małych dzieci. W zasadzie myślę, że jest ona odpowiednia dla osób w każdym wieku.


Zwariowany podręcznik z zaczarowanej szkoły to super sposób na nudę. Lenie bardzo się spodobała rola czarodziejki, różdżką było magiczny ołówek. W naszym przypadku dodatkowym atutem Zwariowanego podręcznika był piesek Fafik, który wabi się tak samo, jak nasz czworonoga. Fafik bacznie obserwował poczynania naszej czarodziejki. Podsumowując — polecam tę książkę każdemu, a szczególnie tym osobom, które lubią wykazywać się w kreatywny sposób! Magiczna szkoła zaprasza. Polecałabym Zwariowany podręcznik z zaczarowanej szkoły rodzicom i ich pociechom do wspólnej, nieco zakręconej zabawy, gdzie można się wyżyć kreatywnie, dać upust dziecięcej wyobraźni i dzikim pomysłom.

Wydawnictwo kaktus posiada w swojej ofercie aż pięć książek, z serii Książka pod tytułem polecamy, każdy  znajdzie coś dla siebie.

Mam nadzieje że się nikt nie obrazi jeśli tu podam wyniki konkursu z książeczkami;
 1. Magdalena Rabenda
 2. Donata Andrzejewska 
 3. Bożena Siemińska5 komentarzy:

 1. Widać ile radości sprawia książka Blondynce. Musi być fajna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna książka :) sama lubiłam takie jak byłam mała i nie dziwie sie ze innym tez sie podobają :) a na zdjęciach widać, że podręcznik bardzo ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książka. Muszę takiej poszukać dla córy na przyszłość :)

  OdpowiedzUsuń
 4. jaki sprytny podręcznik i bardzo orginalnie wydany ;) aż się prosi aby go zakupić ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger