11:35

Reksio. Księga wiedzy dla ciekawego świata małego czytelnika.


Z sentymentem wspominam kreskówki, których głównym bohaterem był piesek o imieniu Reksio. Kochają go również moje blondynki. Na szczęście bajka ta nadal pojawia się na ekranach TV. Reksia można znaleźć też na kartach książek wydawnictwa Papilon. Pewnie więc wszystkich miłośników tego uroczego psiaka zainteresuje fakt, że pojawiła się w nowym wydaniu książka Reksio "Księga wiedzy" to taki swoisty przewodnik po porach roku.
Książka ta jest źródłem dużej dawki wiedzy, jak również i kreatywnych zabaw i prostych ciekawych eksperymentów. Pełno tu faktów i ciekawostek związanych z poszczególnymi okresami, które serwuje nam znana bajkowa postać w towarzystwie swych przyjaciół. Książa została podzielona na krótkie działy a właściwie na cztery pory roku. Całość wzbogacona dużą ilością ilustracji zachęca młodego odbiorcę do poznawania. Teksty są krótkie i zwięzłe, przez co także zrozumiałe dla dzieci.
Z lektury dowiadujemy się między innymi: jak powstaje lawina, czym jest obieg wody w przyrodzie, jak powstaje cień. Dowiadujemy się, dlaczego koty hałasują wiosną, skąd się bierze mgła i jakie ryby mieszkają w jeziorze. Na końcu książki zamieszczono grę, Podróż przez cały rok wystarczy kostka i pionki i gramy w przyrodniczą grę.


 Reksio w towarzystwie Adasia fantastycznie się wpisują w realne zdjęcia zjawisk przyrodniczych czy eksperymentów. Jeśli mowa o eksperymentach oto kilka z nich w wykonaniu blondynki.Książka prócz eksperymentów zawiera różnego rodzaju zadania  - policz, pokaż, znajdź, odpowiedz. Są też do wykonania prace plastyczne.
Jak widzicie książka ma w sobie masę ciekawych, pomysłów na kreatywne, połączone ze zdobywaniem wiedzy, spędzanie wolnego czasu. Lenie eksperymentowania z Reksiem sprawia mnóstwo radości, a to najważniejszy argument przemawiający za tym, że publikacja przypadła córce do gustu.
Zachęcam do jej bliższego poznania i zabawy z Reksiem.

)Papilon

7 komentarzy:

 1. Książka fajna.
  Kto to ,,moje blondynki"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bratanica i córka bo czesto mam je obie w domu a w krótce i trzecia blodynka bedzie się bawić. Babcia też blondynka i reksia fanka. Dom pełen blondynek

   Usuń
 2. Kiedy byłam małą dziewczynką to uwielbiałam Reksia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wykorzystywanie kochanego rzez dzieci bohatera w książkach, z których dzieciaki dowiadują się o tym, jak funkcjonuje świat, poznają ciekawostki, rozwiązują zadania i robią eksperymenty to pomysł podwójnie trafiony! Sama idea takich książek jest świetna! A ukochany bohater sprawia, że dzieciaki nie chcą się z taką książką rozstawać :) Wiem, co mówię, z własnego doświadczenia wiem ;) <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialna książka, aż powracają wspomnienia z dzieciństwa ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger