09:20

Wodne malowanki-malowanie bez farb


Zastanawiacie się czasami jak zająć czas dziecku? Kreatywnie, bez nudy? Lena uwielbia malować, ale czy można malować farbami bez farb ? Znacie malowanki wodne? Jak nie to koniecznie musicie je poznać :) Są super alternatywą dla tradycyjnych kolorowanek czy farb plakatowych. Do tych malowanek potrzeby nam jest tylko pędzelek i kubek z wodą. Wykropkowane, wygwiazdkowane czy falowane pola na kartce pod wpływem wody zamieniają się w różne kolory, kolorując obrazki. Malowanki są wydawane tematycznie, także możecie kupić z ksieżniczkami, dinozaurami czy zabawkami.
Dzieci uczą się wypełniać równo pola, wyciszają i koncentrują. Mogą zapełnić dziecku czas w deszczowe dni, gdy nie mogą wyjść na dwór lub gdy tylko dopadnie je nuda.
Można zabierać je na różne wyjazdy, czy nawet nad wodę wystarczy tylko malowanka i pędzelek odrobina wody. Farby nie brudzą, zostawiając dziecko z pędzlem w dłoni, mamy pewność, że nic poza malowanka nie będzie pomalowane hi hi.

Ale bez słodzenia malowanki mają jedną wadę są pochłaniane ani jedna karteczka z obrazkiem się nie uchowa przed małym artystą.

Lena maleje od deski do deski całą malowankę. Malowanka dla małych dzieci, która nie tylko rozwina zdolności malarskie, ale również nauczy troszkę liczyć i troszkę pisać.


Ciekawe zagadki zmuszą dziecko do myślenia, a odpowiedzi jakie możecie usłyszeć mogą was rozbawić do łez. Czego Wam życzę!
Cena 6.90zł – do kupienia TUTAJ
Dziękuję Wydawnictwu NIKO

6 komentarzy:

 1. Świetny sposób na kreatywne spędzenie czasu z maluchem. Szkoda, że jak ja byłam mała nie było takich fajnych "zabawek". Myśle, że to tez ciekawy pomysł na prezent dla dziecka :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna sprawa :) Moja córka już wykazuje zainteresowanie sztuką, może i wodne malowanki przypadną jej z czasem do gustu. A póki co jesteśmy na etapie bazgrania po kartkach (i stołach, szafach, podłogach...:P),

  OdpowiedzUsuń
 3. Filip uwielbia takie malowanki :) Ja też, bo mniej sprzątania po nich ��

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie wodne kolorowanki, super, że można bawić się z nimi już z trochę-ponad-roczniakiem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne są :) Moja córka raz takie miała i dały jej sporo frajdy!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne malowanki radość dziecka niedopisania

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger