04:26

WAKACJE Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM


Podczas wakacji w wśród wspaniałych przygód mojemu przedszkolakowi zdarza się tęsknić za przedszkolem za dziećmi, za zajęciami. Lena najbardziej tęskni za nauką angielskiego, często powtarza poznane słówka z przedszkola. Bawiąc się chowanego, liczy po angielsku, wykazuje duże, zainteresowanie językiem.Jak podczas wakacji aktywnie bawić się z językiem Angielskim?  Pakiet "Angielski dla przedszkolaka"  od Kapitana Nauki to to zestaw edukacyjny dla najmłodszych, który zapewnia aktywną naukę języka angielskiego, czyli nasz wakacyjny strzał w dziesiątkę. Pakiet zawiera, Zagadki obrazkowe a Lena jak każdy przedszkolak uwielbia zagadki.
Wyjątkową mam do tego typu kart cierpliwość :) Uwielbiam ich formę- są małe, można je zawsze wrzucić do torebki, więc sprawdzą się nie tylko w domu, ale w czasie podróży czy w poczekalni u lekarza- przecież uczyć można się wszędzie. Zmiast tabletu czy telefonu w czasie podróży samochodem zawsze mamy kilka zestawów zagadek. Na dwustronnych kartach są rozmaite zagadki i łamigłówki. Z jednej strony zagadka po angielsku- z drugiej odpowiedź po polsku. Proste, fajne kolorowe. Nie tylko słówka, ale całe zdania, z powtarzającymi się elementami czy postaciami, dzięki czemu łatwiej zapamiętać czy utrwalić sobie słówka.


W zestawie mamy również małą książeczkę 24 strony, która utrwala poznany materiał z zagadek
Polecenia do zadań występują w dwóch wersjach językowych: angielskiej i polskiej, aby ułatwić zrozumienie ćwiczeń. Kartki ksiażeczki usłane rebusami,plontaninami i kolorowankami. Książeczka, jak i zagadki zawierają materiały w podstawowych kategorii ;części ciała, kolory, liczby, pory roku, dni tygodnia, zabawki, rodzina, owoce i warzywa.
Myślę, że tematyka pokrywa się z tą przerabianą na tym poziomie w przedszkolu, Lena więc utrwala to, czego nauczyła się w przedszkolu i widze, że ma chrapkę na więcej, ale czy podoła?Zobaczymy, wszak Kapitan Nauka posiada kolejne zestawy dla starszych dzieci. Zestawy mają w sobie cos unikatowego, że dzieci tak chętnie sięgają po wachlarz z zagadkami. Lenie bardzo się podoba, że elementy i postacie się powtarzają. Czcionka bardzo czytelna i Lena podejmuje próby czytania samodzielnie pytań.Wakacje to czas odpoczynku, ale tez czas na podążanie za dzieckiem za jego zainteresowaniami bez ograniczeń czasowych wiec u nas pakiet bardzo pomaga w pogłębianiu wiedzy. 
Polecamy zestaw.

13 komentarzy:

 1. Super pakiet! W ogóle te zestawy Kapitana Nauki są ekstra! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały jest ten zestaw. Nie mogę się doczekać kiedy Tosiek będzie bawił się w taki sposób i uczył jednocześnie 😉

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwilbiamy Kamiptana Naukę więc i ten zestaw trafi w nasze ręce

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszędzie ten Kapitan Nauka, prześladuje mnie. Musze się w końcu przyjrzeć jego zestawom. Ten wydaje się świetny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie widziałam jeszcze Kapitana Nauki i w końcu muszę wybrać się do księgarni. Właśnie szukam książki dla córki bo będzie miała angielski w zerówce.

  OdpowiedzUsuń
 6. My póki co gramy w bingo od Kapitana, ale w przyszłości skorzystamy pewnie i z innych zestawów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Taki angielski to świetna edukacja przez zabawę w czasie wakacji.

  OdpowiedzUsuń
 8. Książeczka to świetny dodatek. Ogólnie ćwiczenia harmonijki u nas mają duże zaciekawienie. Ten angielski byłby ciekawym prezentem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Super pakiet językowy i zajęcie dla dziecka z wielką chęcią kupiłabym taką książeczkę maleństwu ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. ha! u nas też angielski tylko, że w książkach naszego niemowlaka: https://sasanki.wordpress.com/2017/07/04/quack-quack-says-the-duck-anglojezyczne-ksiazki-dla-niemowlaka-jakie-wybrac/ A Kapitana Nauki jeszcze nie znamy, bo nasza Helka jest jeszcze za mała, ale na pewno kiedyś skorzystamy-ich karty i gry zbierają bardzo dobre recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiamy te rozsuwane karty! Najlepsze na podróże. Przypomniałaś nam, że też mamy gdzieś zestaw od Kapitana Nauka do nauki agnielskiego- idealne zajęcie na wakacje.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kapitana Naukę wrzuciłam kiedyś do torby tak naprawdę w ostatniej chwili, gdy szykowaliśmy się na komunię syna znajomych. Intuicja i tym razem mnie nie zawiodła, bo okazało się, że na przyjęciu nie ma kącika dla dzieci, ani nawet placu zabaw na zewnątrz. Wszystkie dzieciaki rozwiązywały nasze zagadki :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger