13:11

Naturalna korona


Wakacje ruszyły pełną parą. U nas króluje zabawa w królową i księżniczki. Czasami wpadają Indianie i mogą niespodziewanie oskalpować, zjawiają się także leśne wróżki. Dziewczynki mają swój pałac w ogrodzie czasem nawet wigwam. Oczywiście jak przystało na monarchinie, często noszą od powiędnie stroje i oczywiście bajeczne nakrycia głowy.Przyroda dostarcza wszystkich materiałów, jakich potrzeba do zrobienia wspaniałej korony lub pióropusz. Las dostarcza wielu różnorodnych materiałów do wykonania i ozdabianie korony. Samo robienie korony czy pióropusza ćwiczy zdolności motorycznych. Poszukiwanie ozdób na koronę jest bardzo wesołą i żywiołową zabawą pobudzającą wyobraźnie, kreatywność i zacięcie artystyczne.


Do stworzenia korony potrzebna kawałek tektury i taśma dwustronna. Po przymocowaniu kwiatów liści zwyczajny kawałek kartonu staje się korona o szczególnej mocy. Dzięki tego typu nakrycia głowy w naszym ogrodzie szaleją wróżki, buszują Indianie i bajeczne księżniczki. Tak niewiele potrzeba by pobudzic dziecieca kreatywność.

7 komentarzy:

 1. Cudowna korona bardzo orginalna 😀 chcemy taka ❤

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny pomysł... Może też zrobię Dusi taką koronę :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja ostatnio zakochałam się w kwiatowych wiankach, ale taka korona z liści paproci jest też niezwykle urocza i oryginalna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowite są Wasze pomysły z wykorzystaniem darów natury. Musicie mieć piękne i bogate okolice.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger