04:05

Kwiatowe kreacje- sensoryczna zabwa bez zabawek


Lato w pełni ukwiecone ogrody i łąki inspirują do tworzenia dzieł. Mamy dla was dzis, kolejną inspirację na naturalną zabawę bez zabawek. Projektowanie ubrań to bardzo opłacalny i twórczy zawód.


 Każda mała dama próbowała swoich sił w tworzeniu kreacji dla lalek. Oczywiści zabawa nie jest zarezerwowana dla dziewczyn, z płatków kwiatów można wykonać robota czy dinozaura ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.


 Do zabawy potrzebne są płatki kwiatów lub całe kwiaty zebrane na łące w ogrodzie u babci, lub zakupione w markecie za grosze. Zamiast kupować kolejnej zabawki, warto dać dziecku niebanalny, a zarazem tak naturalny materiał do tworzenia. Zbieranie kwiatów to super zabawa a sensoryczne doznania podczas wyklejania sa nieocenione. 


Wydrukowałam kilka szkiców do projektowania znalezionych w internecie, ale dziewczynki również próbowały własnych sił w rysowaniu baletnic. Klej magik i szkolny niezbędny i do dzieła. Kwiaty u nas to temat rzeka i jeszcze my kilka zabaw z ich użyciem, które wam pokażemy, przy okazji utrwalamy nazwy kwiatów i ich budowę.


Rózowa świnka.


Cudne prawda ? Teraz na waszych artystów kolej.

3 komentarze:

  1. Niesamowite kreacje, a jak musiały pachnieć.

    OdpowiedzUsuń
  2. To jest piękne! Sama spróbowałbym takich kwiecistych kombinacji:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Cudowne! Sama pobawiłabym się w tworzenie takich kreacji :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger