02:23

PSZCZOŁA- CYKL ŻYCIALena prowadzi zielnik z miłości do kwiatów, narodziła się miłość do owadów zapylających dzięki, którym nasza łąka wygląda wprost bajecznie. Żaden tam trawnik z koniczyną nas nie interesuje. Mamy prawdziwą łąkę w ogrodzie. Wszyscy koszą swoje murawy my nie. Łąk usłana kwiatami to i owadów nie brakuje do obserwacji, wiemy, że z wszystkich owadów zapylających, najbardziej pracowite są pszczółki.Jak zaprzyjaźnić się z tymi puchatymi owadami ?


Dziewczynki chętnie poznałyby pszczółki bliżej, oczywiście jak to w metodzie Montessori pomocne są karty, które są bazą do całej edukacji blondynek. Tym razem jednak prócz kart mamy wspaniała pomoce ze sklepu Malinowy Słoń w postaci zestawu figurek Cykl ŻyciaPszczoły . 


Zestaw składa się z czterech elementów;Model cztery stadia rozwojowe pszczoły ... jajko - larwa - poczwarka – pszczoła Wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i w wiernych kolorach. Lenie przypadły do gustu pomoce szczególnie ich wielkość.
Figurki są sporych rozmiarów, co jest ich wielkim atutem. Lenie łato jest odnaleźć wszystkie części pszczoły. Gołym okiem można dostrzeż wszystkie części larwy, jak i poczwarki jajeczko również zostało bardzo dobrze odwzorowanie i umieszczone w komórce lęgowej. Przezroczyste tworzyło, z którego są wykonane pomoce, fantastycznie obrazuje realny wygląd, procesu przepoczwarzania się naszego puchatego owada.Do zestawu wydrukowałam karty.FREE life cycle of a honeybeenomenclature cards. Wszystkie karty sam podpisuje po polsku drukuje napisy przyklejam i tyle. Krty drukuje za darmo.Karty budowa pszczoły do samodzielnego pomalowania http://carrotsareorange.com/wp-content/uploads/2013/11/honeybee_nomenclature.ppt 


Zestaw wspaniale się prezentuje mimo intensywnej eksploatacji, jak za chwile zobaczycie, figurki były odciskane wyginane i zachowały swój kolor, jak i kształt. Bardzo polecam produkt, dostępny w sklepie Malinowy Słoń gdzie znajdziecie mnóstwo pomocy Montessori. Jeśli wasze dziecko interesuje się innym owadem lub jakąś rasą psów, znanymi budowlami polecam zakupić tak cudownych pomocy edukacyjnych, które zarazem są wspaniałą zabawką. Jak wyżej wspomniałam figurki u nas przeszły test wytrzymałość.

Wiele frajdy sprawiło lenie odciskanie figurek w ciastolinie. Ciastolina oczywiście DIY przepis pochodzi z blogu Pomieszane z poplątanym.

Jest to nasz sprawdzony przepis, bardzo często z niego korzystamy, polecamy, jak widać komórki, wspaniałe się wybijają. Ciastolina jest naszym woskiem, z którego Lena wybiła komórki.


Do tworzenia plastra miodu wykorzystałyśmy starą foremkę do wykrawania pierogów w kształcie plastra miodu. 


Foremka wielokrotnie została wykorzystana do wykonania konturów komórek klejem na gorąco i przy wytapiany woskowych komórek ze starych świec.
Pszczoły miodne odwiedziłyśmy równie z w pasiece, by zaobserwować, jak pracują, polecam również ciekawe filmy na temat pszczół.

7 komentarzy:

 1. Piękny przykład na to, że jeśli tylko dzieciom da się taką możliwość, są chętne do poznawania nowych rzeczy, jak również uczą się empatii do zwierząt. My budujemy domki dla pszczół murarek - polecam dla dzieci, jako informację, że nie każda pszczoła mieszka w ulu i "robi" miód :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla dziecka super sprawa. Dowie sie ciekawych rzeczy i pozna otaczający go świat.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dałam się nabrać. Myślałam, że to prawdziwy wosk. Do figurek przymierzam się od jakiegoś czasu. Wasze przeszły test, więc chyba się skuszę. Tylko nie wiem, na który zestaw się zdecydować :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, oryginalna pasja! szczególnie u dziewczynki! Ja, jako dziecko się panicznie bałam wszystkich owadów ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna zabawa i nauka w jednym, czyli to, co wszystkie dzieciaki powinny dostawać w dużej dawce ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger