10:54

GATUNKI GRA DLA DZIECI O ZWIERZĘTACH


Tematyczne gry edukacyjne są pomocne w poznawaniu np. zwierząt, otaczającego ich świata i przyrody. Lena jak większość dzieci ma słabość do wszelkich zwierząt już od najmłodszych lat. Książek i leksykonów o zwierzętach mamy naprawdę dużo w biblioteczce od niedawna również wspaniałą grę "Gatunki", która bije na głowę inne gry kafelkowe w tej tematyce. 

Bardzo lubimy gry edukacyjne z prostą i przyjemną mechaniką, a jeśli są zapakowane w tak ślicznym i zgrabnym pudełku no to nic tylko grać. Zawartość ślicznego metalowego pudełeczka to:
instrukcja,
27 płytek zwierząt,
3 kostki.

Gra 
"Gatunki" to gra dla dzieci lubiących trochę pomyśleć, ponieważ oprócz szczęścia w losowaniu, trzeba też użyć małych szarych komórek. 
Ja jestem pod wielkim wrażeniem tej gry. Zresztą nie tylko ja. Prócz cudownych kafelków na których widnieją zdjęcia różne gatunki zwierząt w zestawie mamy również nietypowe kostki, które zamiast kropek mają ilustracje. Każda z nich jest częścią charakterystyki zwierząt z gry.

 • Kostka z namalowaną nogą i podpisem pokazuje ilość nóg od 0-2, 4, do+6. 
 • Kostka z namalowaną wodą, chmurą i ziemią dotyczy środowiska występowania.
 • Kostka z namalowanym liściem, mięsem lub mięsem i liściem pokazuje pożywienia. 


Aby rozpocząć rozgrywkę należy, ułoży na stole z kafelków, prostokąt 4 na 7 płytek. W zależności od wieku graczy i ich umiejętności możemy do gry użyć wszystkimi trzech kostek lub dwoma dla ułatwienia raczej nikt nie będzie chciał grac jedną kotką, bo to zbyt proste i oczywiste. Na odwrocie każdego kafelka z realnym zdjęciem zwierzaka mamy zaznaczone trzy cechy, które charakteryzują to zwierze i to właśnie jest celem gry przypisanie cech wyrzuconych na kostce. Pierwszy gracz, który wskaże dłonią odpowiedni kafelek, sprawdza na odwrocie symbole czy ma rację, jeśli tak to zabiera płytkę i kładzie ją przed sobą. Czasem zdarza się, że płytki ze zwierzakiem nie ma już w rozgrywce, wtedy należy dotknąć kafelka ze znakiem zapytania i podać imię gracza, który ma poszukiwane zwierzę. Jeśli odpowie prawidłowo, może zabrać od gracza to zwierze. Więc liczy się refleks, spostrzegawczość skupienie i zaangażowanie w grę.

Cała rozgrywka trwa z 20 minut i gra się w nią bardzo przyjemnie. Jedyne czego mi brakowało to właściwie drobnostka, a mianowicie nazwy zwierząt na każdym kafelku tuż pod ich sylwetkami w prawdzie w rogu każdego kafelka jest umieszczona cyfra a w instrukcji mamy przyporządkowaną nazwę dlatego zwierzątka."Gatunki" to gra godna polecenia. Gracze poznają w niej wiele gatunków zwierząt. Nam podoba się zarówno tematyka, jak i cała mechanika gry i dlatego polecamy ją wszystkim ciekawym świata i lubiącym gry kafelkowe dzieciom oraz ich rodzicom ;)
Wiek graczy: 6+
SCD: 44,99 zł
Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)

7 komentarzy:

 1. Super sprawa :) chętnie pokazałabym to w swoim domu :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie gry są doskonałe. Niby proste w formie, a jednocześnie uczą i gwarantują doskonałą zabawę. Świetny sposób na spędzanie czasu razem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Te gry planszowe dla dzieci są co raz lepsze

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna, edukacyjna gra która jest nie tylko zabawą ale i nauką

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się ta gra, sama bym sobie pograła :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, że za moich czasów, kiedy ja miałam dzieciństwo nie było takich fantastycznych gier ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna gra, też dołączyłem do tego projektu 😁

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger