01:41

KOSMICZNE PUZZLE PODŁOGOWE XL O UKŁADZIE SŁONECZNYM I KSIĄŻKA


O tym, że pedagogika Montessori jest, bliska naszemu sercu większość z Was pewnie wie. Wprawdzie Lena nie chodzi do montessoriańskiego przedszkola i w jej edukacji stosujemy tylko elementy, pedagogiki Montessori to muszę przyznać, że bardzo dużo dała i daje mam filozofia Montessori. Według pedagogiki Marii Montessori każde dziecko jest inne i ma zupełnie różne zainteresowania i rozwija się w swoim indywidualnym tempie, dlatego „nikt nie może rosnąć za dziecko”. Ja nauczyłam się podążać za swoim dzieckiem, ufać własnej intuicji, choć nie uważam że wszystkie elementy, tej metody należy absorbować do naszych praktyk, pedagogika Marii Montessori jest naszym drogowskazem.


Dlatego też filarem edukacji Leny w duchu Montessori jest wychowanie kosmiczne, czyli przedstawienie świata i jego zjawisk z zakresu przyrody, geografii i historii "Od ogółu do szczegółu". Ogólny zarys działań przedstawiamy na pięciu wielkich lekcjach : powstanie świata, powstania życia na ziemi, rozwoju człowieka, rozwoju pisma,rozwoju liczby.
Omawiając kolejne zagadnienie, zawsze nawiązujemy do tych 5 lekcji głównych. Choć wielkie lekcje dawno za nami, edukacja Montessori jak każda inna opiera się na powtarzaniu i wracaniu do podstaw.Lena szczególnie zimą chętnie zajmuje się astronomią, w mroźne wieczory zadziera głowę i podziwia nieboskłon. Astronomia jest najstarszą nauką, jaka istnieje, więc nie ma się co dziwić, że interesuje nawet małe dzieci. Wszechświat jest ogromny i piękny, by zrozumieć, że jesteśmy jego częścią, musimy znać swoje miejsce pośród tysiąca migoczących gwiazd. Więc bez względu czy jesteście fanami edukacji Montessori, czy też nie, jeśli macie w domu bystrego przedszkolaka na pewno zainteresują Was puzzle, o których chciałam Wam dziś napisać. Puzzle wyjątkowe, kosmiczne, gigantyczne, stworzone z pasją i heroicznym wysiłkiem, przez trzy wspaniałe kobiety. Prekursorką projektu jest Ania Kolm z Pepito która zainspirowała swoim pomysłem do stworzenia cudnej grafiki Układu, ilustratorkę Małgorzatę Lis i autorkę wierszy Annę Miller. Wspólna praca się opłaca, efekty mówią same za siebie.
Kosmiczne puzzle podłogowe XL o Układzie Słonecznym są nowością, ale mam wrażenie, że znam je od bardzo dawna. Są wyjątkowe, bo skupiają się na tym, co najważniejsze na prostocie przekazu. Miałysmy już kontakt z puzzlami z grafiką kosmosu i żadne z nich nie są tak pięknie i przejrzyście wydane. Rozmiar również ma znaczenie, puzzli po ułożeniu mają wymiary, 136 cm x 22 cm co robi wrażenie. Puzzle składają się z solidnych płytek. Dziecko układając je, poznaje kolejność planet od Słońca oraz ich charakterystyczne cechy. Kosmiczne puzzle podłogowe XL o Układzie Słonecznym po ułożeniu zapierają dech w piersiach i naprawdę żal trzymać je na co dzień w pudełku idealnie nadają się do wyeksponowania na pułkach Montessori lub jako mata. Z takim puzzlami pokazanie dziecku, jakie jest jego położenie we Wszechświecie, że istnieją inne planety, nie tylko Ziemi jest bardzo proste.Dodatkowym uzupełnieniem kosmicznych puzzli jest kartonowa książeczka Poznaję Układ Słoneczny, która zawiera wpadające w ucho wierszyki, o poszczególnych planetach oraz pasach planetoid. Te wierszyki przez swoją krótką formę są łatwe do przyswojenia dla dziecka, a co za tym idzie, wzbogacają jego słownictwo i są pomocne w poszerzaniu świadomości dziecka. Co ważne ilustracje, jak i wierszyki zostały zweryfikowane pod względem merytorycznym, więc mogą z powodzeniem służyć jako pomoce edukacyjne w placówkach szkolnych, a także w edukacji alternatywnej. Dlatego też autorzy tego zestawu przygotowali dla nauczycieli i wychowawców przedszkolnych scenariusz zajęć z użyciem Kosmicznych puzzli podłogowych XL o Układzie Słonecznym i książki. Genialne prawda!

Puzzle, jak i książeczka wykonane są wysokiej jakości grubej tektury, całość jest lakierowana. Książeczka ma zaokrąglone krawędzie i jest w idealnym rozmiarze, by wpaść w małe łapki. Gorąco polecamy puzzle i książeczkę, które dają możliwość bardzo ciekawej zabawy i są wartościową pomocą edukacyjną. Pełną ofertę znajdziecie tutaj.

18 komentarzy:

 1. Tematyka kosmosu zawsze mnie intrygowała, sama chętnie przygarnęłabym takie puzzle :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie kreatywne książki i puzzle - super rozwijają kreatywność i zachęcają do nauki przez zabawę. Czekam aż moja córka dorośnie do układu słonecznego :D

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny zestaw dydaktyczny dla małych odktywców

  OdpowiedzUsuń
 4. I już porcja wiedzy w głowie zostaje, po spotkaniu z takimi pomocami edukacyjnymi. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. nauka poprzez zabawę ! super. a puzzle są piękne i ta grafika !! moja córcia za mała jeszcze, ale później jak pójdzie do szkoły, czemu by nie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super zestaw dla małego odkrywcy kosmosu

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie puzzle to istny kosmos! Sama bym ułożyła...

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne są te puzzle. Kupiłabym, bo syn zaciekawiony kosmosem.

  OdpowiedzUsuń
 9. To wygląda niesamowicie!
  Idealny prezent dla młodego miłośnika kosmosu!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam bardzo podobne podejście do metody Montessori :) Zdjęcia puzzli i książeczki śliczne!

  OdpowiedzUsuń
 12. wow! no świetne! :) i wzmacnia dziecięcą ciekawość! klaudia j

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetna rzecz szkoda ze nie tło wcześniej jak moja siostra była młodsza

  OdpowiedzUsuń
 14. Kosmos to dla mnie magia i wielka zagadka

  OdpowiedzUsuń
 15. Super sprawa, bardzo fajny pomysł na prezent

  OdpowiedzUsuń
 16. skąd figurki planet?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger