04:11

Cuda z rolek po papierze toaletowym

Rolki po papierze toaletowym i ręcznikach kuchennych inspirują od lat panie w przedszkolach, blogujące mamy. Dzieciaki same potrafią wykorzystać kilka rolek, by stworzyć niepowtarzalną pracę plastyczną. Dzis pokażemy Wam rolki, w wakacyjnej odsłonie, nie będzie to jednak zamek ani żadna przestrzenna konstrukcja. Zapraszamy do kreatywnej zabawy dla maluchów i starszaków. Do zabawy nie potrzebujemy nożyce kleju czy papieru.


Uwielbiamy kreatywne zabawy bez zabawek i dzięki rolkom i wodzie możemy cieszyć się wspaniała mokrą sensoryczną zabawą, która ćwiczy małą motorykę. Rolki wystarczy zamoczyć w wodzie i małe raczki nawet roczniaka świetnie sobie poradzą z rozdzieraniem namoczonego papieru i wklejanie nim podłogi.

TRUTEŃ

DZIK
KOLIBER

KWIAT

GÓRY
POMNIK CHRYSTUSA ODKUPICIELA W BRAZYLII 
Jak widać, powstają wspaniałe prace na różnych powierzchniach, od betonu po plastikowy kawałek z antyramy. Zabawę wpadła Lena, która kapiąc się wannie, często robi różne eksperymenty z maka ziemniaczana, ale pewnego dnia maki brakło, wic użyła do zabawy rolki. Wpis wramach projektu Mali Podróżnicy  BRAZYLIA  rozpoczynamy zabawę.


5 komentarzy:

 1. Bardzo wyszukane macie pomysły, pięknie wyszły te mozaiki, pracusie z was. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Prosty pomysł, a jaki ciekawy efekt.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać, że takim zajęciem można bardzo zaciekawić najmłodszych i zająć im troszkę czasu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zabawa na powietrzu, przy pięknej pogodzie...cóż lepszego dla dzieci. Pomysł z wykorzystaniem rolek doskonały. W domu możemy skorzystać z zabawek lub zestawów. https://noy.pl/zestawy-konstrukcyjne-dla-dzieci-to-szybszy-rozwoj-i-kreatywnosc-dziecka/ - przykłady ciekawszych

  OdpowiedzUsuń
 5. Extra! Bardzo pomysłowe. Truteń jest bardzo realny :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger