08:02

Muszelkowe wyklejanki- zabawa sensoryczna


Zabawy sensoryczne to podstawa edukacji w stylu Marii Montessori uwielbiam tę metodę jak blondynki stymulacje sensoryczną. Tak więc mam dla Was sprawdzony sposób na kreatywną zabawę rozwijającą wyobraźnię i zdolności manualne maluchów!Do zabawy bez zabawek potrzebne są muszelki. Lubię zbierać muszelki, spokojne spacerować plażą i wyszukiwać najpiękniejsze z nich  niestety nad Polskim morzem to łatwe nie jest, dla tego nasze muszelki przywiozła babcia z Holandii. Glina za to nasz prosto z księgarni.

ETAPY PRAC 

Najpierw dziewczynki musiały wybrać sobie żyjątka, jakie chcą wylepić muszelkami i to było najtrudniejsze. Konika i rybkę namalowałam na plastikowej szybce, od antyramy chodzi o to, by powierzchnia była gładka i wodoodporna cerata czy koszulka foliowa również są ok. Syrenkę wydrukowałam (brak aż takich zdolności w rysowaniu). 
Gdy już kontury zostały naniesione, kolejnym etapem było wyklejenie i wygładzenie woda powierzchni. Po czym blondynki poukładały na masie muszelki, lekko je dociskając. Piasek z drobnymi muszelkami również został rozsypany i wypełnił luki między muszelkami.


Syrenki muszelki zostały pomalowane flamastrami.

Praca plastyczna bardzo sensoryczna przy okazji dziewczynki porównywały cechy poszczególnych muszelek, oczywiście budowa małży nie jest nam, obca. Gatunki małży zostały rozpoznane i dopasowane do wydrukowanej karty. Po wyschnięciu prace można zawiesić na wstążce lub przykleić do kartki i zrobić z nich obraz na ścianę. Dziewczyny swoje prace sprezentowały najbliższym.Mam nadzieję, że nasze pomysły się Wam spodobają i jeżeli macie gdzieś niewykorzystane muszelki, skorzystacie z któregoś z nich.

Wpis w ramach  Projektu Zwierzaki Cudaki szkoda że to ostatni już miesiac zabawy. Dziekujemy Agnieszko za poświecony czas i wspaniałą zabwę.

6 komentarzy:

 1. Pracowicie u Was jak w Ulu. Szczególnie piękna wyszła syrenka z kolorowymi muszelkami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealna zabawa na letni czas. Piękne prace.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł a wykonanie jeszcze lepsze :-). Idealna praca na wakacje... Szkoda że nie mamy muszelek

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne wykonanie i świetny projekt :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ekstra! My również przywieźliśmy sporo muszelek z nad morza :) Mam w planach kilka dekoracji z ich wykorzystaniem. Na początku chcę zrobić własnoręczny album :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger