06:57

Pięć pomysłów na prace plastyczne w naszych barwach narodowych.

Propozycja na „patriotyczne”, kreatywne zabawy. Pięć pomysłów na prace plastyczne w naszych barwach narodowych.


Materiały i przybory:

 • papierowe talerzyki,
 • farby plakatowe a konkretnie czerwona,
 • papierowe serwetki ozdobne,
 • klej,
 • nożyczki,
 • waciki,
 • patyczki do uszu,
 • czerwona wstążka,
 • czerwone żetony, guziki,
 • czerwony drucik kreatywny
 • Podkłady w rolce od Potrzebujetego pl

Biało – czerwone prace plastyczne
Niedługo majówka i kolejna przerwa od zajęć lekcyjnych czas świętowania i grillowania. I tak ostatnio podczas grilla zainspirowały nas papierowe talerzyki do stworzenia takich oto biało-czerwonych prac.

Bazą wszystkich prac są białe papierowe talerzyki.
 

Biało-czerwony kwiat

Do wykonania kwiatka Lena użyła papierowych serwetek ozdobnych. Ranty czterech serwetek zostały pomalowane. Do malowania Lena użyła patyczka z gąbką, ale pędzlem też można pomalować. Serwetki bardzo szybko schną. A że korzystamy higienicznych podkładów ochronnych od p
otrzebujetego pl delikatne serwetki nie przywierają do powierzchni i po zwinięciu podkładu mamy czystą przestrzeń do dalszych działań. Kolejny krok to doklejenie pomalowanych na czerwono serwetek do talerzyka. Leny serwetki mają ząbki, więc każdą serwetkę przykleiła tak by ząbki nie nachodziły na siebie. Gdy czerwony rant został doklejony z białych serwetek należy obciąć koronkową obwódkę, w kolejnych czterech serwetkach i dokleić w środku. By na środku powstał kielich należy naciąć koronkowy rant skrętki i skleić jak na zdjęciu. I właśnie tyle kwiat gotowy.     Biało – czerwony kwiat


Kotylion z patyczków do uszu

Patyczki do uszu należy jedną stroną umoczyć w czerwonej farbie i postawić do wyschnięcia. Suche patyczki tniemy nożyczkami na połowę. Rant papierowego talerzyka malujemy czerwoną farbą, po czym doklejamy czerwone patyczki na zewnątrz a białe w środku. Kotylion został wykończony białym wacikiem, by zakryć schodzące się plastikowe części patyczków. Do gotowego kotyliony doklejany wstążki.

kotylion

Biało – czerwony


Okrągłe godło z orzełkiem z serwetek


I tu bazą jest papierowy talerzyk do którego Lena dokleiła białą serwetkę. Środek serwetki wymalowała czerwoną farbą, by zamaskować niedociągnięcia, brzegiem dokleiła czerwone żetony, ale czerwone guziczki lub cekiny również będą fajnie wygadać. Części orzełka wycięła z ażurowej serwetki.Harmonijkowa okrągła flaga

To banalnie prosta i szybka praca. Dwie serwetki jedną białą drugą czerwoną, należy przeciąć na połowę. Każdą połowę należy złożyć w harmonijkę i dokleić do talerzyka papierowego. Na środku doklejamy wacik pomalowany w barwy narodowe.

flaga

Kotylion ze wstążki i pomponów.


Czerwoną atłasową wstążkę należy pociąć na 7 cm paski. Każdy pasek skleić ze sobą na końcu. Tak przygotowanymi wstążkami obklejamy rant talerzyka. Środek kotylionu wyklejamy pomponami, które Lena opatuliła czerwonym puszystym drucikiem kreatywnym. Od spodu doklejamy wstążki białą i czerwoną.Jak Wam się podobją takie oryginalne pomysłu na „patriotyczne” ozdoby?  
Materiały Bambino Hobby znajdziecie tu:
 https://www.facebook.com/KolorowySwiatBambino

9 komentarzy:

 1. piękne ozdoby !!

  OdpowiedzUsuń
 2. Same świetne pomysły i piękne wykonanie

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż mi przypomniałaś czasy kiedy chodziłam do swietlicy w podstawówce, też robiliśmy takie ozdoby. Dziękuje <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Skorzystamy :) lubimy kreatywne zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W zeszłym roku w skansenie w Sierpcu zrobiłam kotylion, ale nie wyglądał tak pięknie jak Wasze prace! Fajne pomysły i piękne wykonanie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie to wyszlo! Bardzo efektywne!

  OdpowiedzUsuń
 7. Podziwiam za kreatywność. Fantastyczne prace :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajne i ciekawe zabawy kreatywne. Będą jak znalazł na 2 i 3 maja 👏

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger