23:41

Trzy plastyczne inspiracje na Światowy Dzień Ziemi.Może uznacie, że jestem monotematyczna, ale nieustannie staramy się by prace plastyczne, które wykonuje Lena, nie tylko były sensoryczne, ale również ekologiczne. Ostatnio na fali są zafarbowane skorupki jajek a, że okres świąt  to kolorowych skorupek w każdym domu będzie wystarczająco dużo stworzyć takie prace jak nasze. 

Dzień Ziemi

22 kwietnia przypada Dzień Ziemi, my tradycyjnie co roku świętujemy, ale tak naprawdę na co dzień staramy się wprowadzić realne zmiany, które pomagają chronić środowisko. Oczywiście nasza coroczną tradycją jest sadzenie roślin i tworzenie tematycznych prac plastycznych.Do wykonania prac potrzeba;

  • plastelina
  • blok techniczny z czarnymi kartkami,
  • klej w sztyfcie,
  • nożyczki,
  • pastele olejne,
  • wydmuszki od jajek zafarbowane barwnikami spożywczymi,
  • marker olejne tetis w kolorach; czarnym białym i srebrnym.

Prace są trzy dwie pierwsze z użyciem skorupek od jajek. Korzystając z cyrkla lub miseczki, należy na środku czarnej kartki narysować okrąg. Następnie środek okręgu wyklejamy plasteliną zielona niebieską i biała. Młodszym dzieciom można ołówkiem naszkicować zarys kontynentów. Lena sam sobie narysowała mniej więcej. Gdy nasz ziemia nabrała kształtu, kolejnym etapem zabawy jest naniesienie na plastelinę skorupek i ich delikatne dociśnięcie do powierzchni. 
Ziemia

Druga praca przedstawia Ziemie w kosmosie w sąsiedztwie dwóch planet Wenus i Marsa. I również w tej pracy należy narysować za pomocą cyrkla trzy różnej wielkości okręgi, ale w tym wariancie wystarczy środek planet wysmarować klejem w sztyfcie super mocnym by dokeci kolorowe skorupki. Ziemia to wiadomo zielono- niebieska a Wenus pomarańczowy -brązowa Mars czerwony. Kosmos Trzecia praca plastyczna wykonana jest metodą rozcierania. By uwypuklić nasza piękną planetę w kosmosie Lena obrysowała okrąg markerem olejnym. Pastele olejne Tetis o heksagonalnym kształcie bardzo dobrze kryjące i są wyraziste na czarnym kolorze bloku. Lena nie przepada za rozcieraniem często podczas takiej zabawy myje ręce wiec trochę to trwało, zanim skończyła, ale możliwość użycia markerów olejnych do wykończenia pracy mocno ją zmotywowały.


Światowy Dzień Ziemi.
Światowy Dzień Ziemi.

Mam nadzieję, że Was zainspirowałyśmy do działania i Wy uczcicie Dzień Ziemi.


 Do wykonania tych prac Lena użyła artykułów szkolnych marki Tetis 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger