05:46

Seria Żubr Pompik. Wyprawy

"Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las."


Dużą część wakacyjnych dni spędzamy w lesie. W cieniu drzew nad lodowatym strumykiem można odpocząć od upałów i poczytać. Kochamy książki przyrodnicze. Lena uwielbia leksykony i albumy, ale bardzo chętnie sięga po komiksy czy edukacyjne bajki.
„Żubr Poompik. Wyprawy” to nowa edukacyjna seria dla dzieci w wieku 3+, w której sympatyczna żubrza rodzina wyrusza na wędrówkę po polskich parkach narodowych. Autorem książek jest Tomasz Smolik, dr. nauk biologicznych nasz guru po przeczytaniu komiksów Umarły i nieumarły las chcemy więcej i więcej przyrodniczej wiedzy podanej w tak ciekawy i zabawny sposób.


Bohaterami tej serii są polskie żubry, które może znacie z bajek TVP ABC . Mały Pompik i jego siostra Polinka, wraz z rodzicami Poradą i Pomrukiem, wyruszają na wielką wyprawę, po polskich Parkach Narodowych.

Urocze żubrze stadko przemierza Polskę, odwiedzając kolejno wszystkie parki narodowe, a w każdym z nich przeżywają niesamowite przygody, które zostały opisane w książeczkach.Cała ta wędrówka podzielona jest na części, a we wnętrzu każdej z części znajduje się mapa Parków Narodowych w Polsce dzięki, której z łatwością zlokalizujemy na mapie miejsce danego parku.Seria obecnie ma  sześć części, ale jak widać, będą kolejne.


Tajemnica Rzeki


Pierwsza książeczka opisuje przygody Pompika i jego rodzinę w Narwiański Park Narodowy.Spacer brzegiem krętej rzeki strasznie nuży Polinke. Czy w ty parku dzieje się w ogóle coś ciekawego co skrywają szumiące szuwary?


Bagienny łoś


W kolejnej książce udajemy się razem z żubrami do Biebrzańskiego Parku Narodowego. By poznać Bagienne łosie i potaplać się troszkę w błotku na poprawę humoru :)Plan Bobra 


Wigierski Park Narodowy nasze żubry spotykaja bobra, który zdradza im swoje plany  na budowe tamy  a cała rodzina żubrów pomogła mu w realizacji tego planu.


Rodzina borsuków


Czwarta część Wypraw rozgrywa się na terenie Puszczy Kampinoskiej. Ciekawskie żubry spotykają tam łosia, a mała Polinka próbuje nauczyć się tupać, ale tak by innym nie przeszkadzać.

Najstraszniejszy drapieżnik 


Tytuł piątej części Wypraw mocno intryguje. Kim jest Najstraszniejszy drapieżnik? Jego charakterystyka przyprawia o dreszcze, ten straszny zwierzak poluje całymi dniami, dużo je dobrze pływa, a w dodatku jest jadowity.Zachłanna mewa


Szóstym przystankiem dla rodziny żubrów jest Słowiński Park Narodowy, który rozciąga się wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Plażowanie nad Bałtykiem wcale nie jest takie łatwe i przyjemne, gdy się ma grube futro i tyle waży.


Przedstawione po wyżej opowiastki wydają się, być zwykłymi bajkami, ale tak naprawdę, gdy sięgnięcie po te książeczki zrozumiecie, na czym ich magia polega. Nas zauroczyła ta wspaniała seria, która ciekawie opisuje zachowania i przyzwyczajenia różnych zwierząt zamieszkujących nasze polskie parki narodowe. Każde dziecko podczas czytania czy też słuchania książeczki ma za zadanie odnaleźć symbol danego parku, a dzięki umieszczonej w środku każdej książki mapie może również zaznaczyć, w którym parku już był z rodziną Żubra Pompika. Każda książeczka jest mini przewodnikiem po świecie przyrody.

Pięknie wydanie zgrabne książeczki idealnie nadają się, by zabrać jej na łąkę czy do lasu i poczytać wśród otaczającej nas natury, która należy szanować. Nawet małe dzieci mogą docenić ogrom bogactwa, jaki posiadamy i nauczyć się dbać o przyrodę nie tylko ta w narodowych parkach polski.

Książki ukazały się nakładem wydawnictwa MEDIA RODZINA.


Żubr Pompik. Wyprawy
tekst i il. Tomasz Samojlik
wyd. Media Rodzina, 2018
wiek: 3+

8 komentarzy:

 1. Tym Żubrem Pompikiem mój synek jest zachwycony :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki przyrodnicze czytane w lesie - jak cudnie!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Las jest cudowny i daje wytchnienie w upalne dniu. A jakie macie sprawdzone sposoby na ochronę przed kleszczami?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładne ilustracje mają te książeczki. :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa i sympatyczna seria książeczek, jak bardzo takich potrzebują nasze dzieci, kiedy większość ludzi mieszka już w miastach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Znowu upolowałaś wartościowe książki. Dzieci niech czytają i rozwijają się :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger