12:20

Ścieżka sensoryczna

Ścieżka sensoryczna 

Zabawy sensoryczne nie są skomplikowane i nie wymagają zaopatrzenia się w specjalistyczne sprzęty są to zabawy dla każdego . Ich główne zadanie to dostarczenie dziecku poprzez zabawę różnorodnych bodźców wspomagających integracje jego zmysłów oraz ich rozwój. Tym samym mają na celu zachęcenie go do polegania na ich współpracy przy wykonywaniu kolejnych zadań i poznawaniu świata.

 

Nasze propozycje zabaw dla maluchów pudełka wypełnione rzeczami miękkimi twardymi. Artykułami spożywczymi  które miałam w kuchni makaron, ryż,  kasza,kawa .


Czym jest integracja sensoryczna?
Integracja sensoryczna (SI) to podświadome współdziałanie zmysłów człowieka, które umożliwia mu wykonywanie codziennych, podstawowych czynności niezbędnych do funkcjonowania. Podczas integracji następuje interpretacja oraz przetwarzanie tzw. bodźców, które poprzez zmysły docierają do układu nerwowego człowieka, wywołując określone reakcje.

Ścieżkę można zrobić dosłownie ze wszystkiego od wałków do włosów po przez klocki ,ozdobne kamyki czy papier ścierny. 


A tu wersja z torem przeszkód polecam takie zabawy z maluchami i ze starszakami.  Warto zrobić sobie maty sensoryczne czy ścieżki przyklejone jak w naszym przypadku do tektury .My przykleiły malutkie szyszki ,fasole krążki drewna


Niem wiele potrzeba wiele by wspaniale się bawić zwinięty dywan czy pufa tunel to dal malucha nie lada wyzwanie i zabawa .

6 komentarzy:

 1. ekstra :) musimy spróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Padłam jakie super pudełka Brawo blondyneczki

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś dzieci biegały boso po dworze, dziś cztery ściany i plastik. Smutne bo nawet więźniowie spędzają dwie godziny dziennie na świeżym powietrzu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cała prawda!!! choć pomysł na deszczowe dni - fajny.

   Usuń
 4. Super! Ze tez ci się chciało potem to sprzątac. 😉 ostatnio u nas ciągle deszcz także w juz wiem jaka atrakcje szykować na weekend.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger