11:46

Zimowa kraina


Dni staja się dłuższe słoneczko wysoko i moco świeci na blogach kreatywnych już pierwsze zwiastuny wiosny w postaci prac plastycznych . U nas śnieg jeszcze zalega 40 cm warstwa wiec jeszcze sanki narty i orzełki w śniegu. Wiosna u nas przepisowo w marcu. 

  By zatrzymać zimę córka stworzyła prace przestrzenną krainę zimy i lodu . Drzewa z tej pracy będą baza do zabaw o porach roku . 

Do stworzenia takich drzewek potrzebne są
 -wata
-deseczka rozmiar 4 cm x 4cm ze sklejki
- gałązki średnica około 2 cm 
-drut nas jest z jakich kabli elektrycznych musi być sztywny na tyle by utrzymać watę
- woal taki materiał jak na firan

Do deseczki gwoździem trzeba przybić nasz  kawałek drewna(gałązkę) . Tą czynność wykonał tata bo mi krzywo gwoździe się wbijały  .


Gdy deseczka trafiła juz na swoje miejsce. Śrubokrętem zrobiłam niewielka głęboką na dwa centymetry dziurkę  i wetknęłam druciki w gałązkę a właściwie pień naszego drzewka bo juz takowe przypomina  .  Wetkną  kawałki drutu tak by stworzyły  coś w rodzaju gałęzi. 
 Woal rozłożyła Lenka na gałązkach . Z wełny rolowała małe i większe baranki coś na kształt kulek. Kda kulka została twórczo polana klejem magikiem i doklejona do woalu .

 Drzewka są na tyle solidne że jeszcze długo posłużą do kreatywnych zabaw . Drzewek mamy kilka by kolejne pory roku powstały kolejne drzewka obrazujące kolejne pory roku

9 komentarzy:

 1. Piękne <3 Ty to masz pomysły...czekam z niecierpliwością na wiosenne dzieła ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Anią. Jestes genialna!

  OdpowiedzUsuń
 3. A u nas po śniegu już prawie nie ma śladu... Jeszcze teraz pada także rano będzie błotko i trochę nam szkoda że to już koniec zimy :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My w górach wiec zima trwa dlugo ale kolo domu też już blotko deszcz pada i troche topi

   Usuń
 4. super kochana podziwiam cię :) i nie nadążam za wami :) mega

  OdpowiedzUsuń
 5. Zupełnie pomysł! Muszę wykorzystać, że bo Laura zaczyna dopiero kumam pory roku ☺️i codziennie w się pyta kiedy wiosna będzie bo chce żeby piaskownice już na ogródek wyciągać ��

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudna ta kraina, super zaprezentowana pora roku

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger