02:48

Chińska układanka-Tangram


Bardzo kolorowa i kreatywna gra rewelacyjny prezent dla dziecka w wieku szkolnym. Nie jest skomplikowana, zasady proste są dla każdego. Mimo to zmusza do intensywnego myślenia i uczy logiki. Grać w nią mogą także dorośli, ponieważ niektóre wzory tangramów przyprawią nie lada kłopot. U nas układała babcia, ciocia,dziewczynki i wszyscy wytężali wzrok i umysł, by ułożyć wzory. Do układania Tangram od Alexander potrzebne jest pewne obycie z figurami, stąd na początku sprawia spore problemy szczególnie dorosłym, ale później zabawa staje się bardziej kontrolowana. Dzięki wyobraźni oraz pamiętanym wzorcom możemy choć trochę pomóc sobie przy następnych figurach.
W niewielkim pudełku znajdujemy kilkudziesięciu stronicową książeczkę i 12 dużych trójkątów prostokątnych, 6 średnich trójkątów prostokątnych, 12 małych trójkątów prostokątnych, 6 kwadratów, 6 równoległoboków, 60 żetonów. 6 kompletów figur trzeba wypchnąć z ramki i możemy zaczynać zabawę. Każda część z danego zestawu jest w innym kolorze. Gra dla 1-6 uczestników, w wieku od 4 lat.


Pierwszy wariant zabawy to układanie wzorów z instrukcji, kto ułoży szybciej, wykorzystując do tego swój zestaw figur, ten otrzymuje żeton, gramy aż do uzbierania pięciu żetonów.Kolejna opcja dla 3 graczy rozpoczyna się od wyłożenia wszystkich figur dostępnych w grze, ukrywamy ich kolory. Ścigamy się, kto ułoży dwa następujące po sobie w instrukcji schematy. Nagroda to pojedynczy żeton, walczymy do pięciu punktów. My pozostałyśmy na razie przy wariancie numer jeden.Jest także wariant na zapamiętywanie i odtwarzanie z głowy odpowiedniego wzoru, ale to jeszcze nie dla nas. Najpierw wybieramy schemat z instrukcji, potem wszyscy razem go układamy. Zapamiętujemy układ figur i niszczymy. Teraz każdy ze swojego kompletu buduje poprzedni wzór. Najszybszy wygrywa. Zabawa jak wcześniej to uzbierania pięciu żetonów.
W instrukcji znajdziemy aż 61 obrazków. Wszystkie są podpisane i przyznać trzeba – bardzo interesujące! Na nas wrażenie zrobił, chociażby konewka, lis, królik. Tangram to gra idealna dla lubiących myślenie oraz niełatwe łamigłówki. Wymyślanie własnych wzorów i robienie im zdjęć to ulubione zajęcie mojej córki uwielbiam gry, które dają możliwość własnej interpretacji.
Polecamy 

Link do sklepu ALEKSANDER SHOP gdzie można zakupic Tangram Big i wiele innych wspaniałych gier edukacyjnych.

10 komentarzy:

 1. O kiedyś było coś takiego w podstawówce :D
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam jako dzieciak układałam podobne, to świetna zabawa i u czy logiki

  OdpowiedzUsuń
 3. Gra wygląda na kreatywną i ciekawą nie tylko dla dzieci :D

  https://coldcoffeeinthemorning2.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam tangram. Mam w domu kilka zestawów zrobionych samodzielnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pamiętam to, jak byłam w podestawówce miałam coś takiego :) Super zabawa. Warto kupić dziecku! :) i nie tylko bo zapewne dorośli sobie przypomną czasy z podstawówki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam jakiś defekt, nie radzę sobie z czymś takim:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne na zimowe wieczory! Zapisuję sobie

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajne :-). I ile rzeczy można z tych trójkątów ułożyć. Aż mam chętkę powycinać z bloku i poukładać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mamy taką grę, przez pewien czas dzieci dość intensywnie w nią grały. Teraz chyba trochę o niej zapomniały, więc może to jest czas, żeby do niej wrócić.

  OdpowiedzUsuń
 10. Pamiętam z dzieciństwa - godziny spędzone na układaniu figur, których "nie" dało się ułożyć. ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger