03:20

Siedem jesiennych inspiracji - projekt "BLIŻEJ SZTUKI "

 Udział w projekcie Bliżej sztuki jest dla nas niesamowitą przygodą a jej celem jest przede wszystkim rozbudzenie ciekawości i zainteresowania sztuką. Zapoznałam córkę z dziełami uznanymi i podziwianymi artystów na całym świecie, a także uzupełniamy i poszerzamy wiedzy, którą Lena już posiada. Zależy mi, aby pokazać Lenie, że świat sztuki jest dla wszystkich. Poprzez fakty i anegdoty z życia wybitnych artystów, staram się przedstawić ich jako ludzi nam bliskich, realnych, dostępnych i prawdziwych. Projekt dał nam dużo twórczej swobody, inspirował do ciągłego kontaktu ze sztuką i do podejmowania nowych, twórczych eksperymentów. Podczas naszych warsztatów Lena czerpała inspiracje z przeczytanych  książek, atlasów. 


Z racji z autorka projektu dała nam swobodę tworzenia, Lena skupiła się na technikach malarskich. Obraz Gwiaździsta noc Vincenta van Gogha wywarł na córce spore wrażenie. Bardzo chciała poznać biografie malarza i jego prace stały się inspiracjom naszych warsztatów. Lena bardzo lubi Nature, często maluje pejzaże. Technika tempery jest chyba naj częściej stosowana technika w naszym domu. Do techniki tej można zastosować farby temperowe, które są podobne do akrylu, od plakatowych różnią się tylko rodzajem użytego spoiwa (żywica syntetyczna) a po wyschnięciu staja się wodoodporne. My z powodzeniem używamy wysokiej jakości farb plakatowych Bambino. Podczas pracy Lena postanowiła nanosić farby regularnymi pociągnięciami pędzla. 


Przebieg warsztatów

Baza, czyli biała farba została połączona z pigmentem, czyli kolorem, by uzyskać różne odcienie jednego koloru. Od jasnej miętowej zieleni po ciemniejsze odcienie. Jak widać wiele się dzieje ciężko, mi to nawet opisać. Wzory i kolory się przeplatają. Po wyschnięci farb kilka kartek uzyskało miano tła a z reszt, córka powycinała swoje ukochane grzyby. Grzyb borowik a właściwie jego kontury pochodzą z malowanki, co ułatwiło precyzyjne wycięcie króla lasów. Liście jeża, czyli wszytko to, co obecnie interesuje moją córkę. Kolorowe grzyby.

Lena wycięła kształt kapelusza grzyba z pomalowanej kartki, po czym dokleiła od spodu białe kawałki kartki, które nożyczkami delikatnie nacięłaby wyglądały jak blaszki, trzon wycięła również z białej kartki i tak powstały kolorowe gołąbki.Edukacja w stylu Montessori karty Malarstwo Polskie do pobrania tu 
 Książki
Dziękujemy za możliwość udziału w projekcie Gagatki trzy poznają świat 

Materiały Bambino znajdziecie tu polecam cudne farby i znikajacy klej.
https://www.facebook.com/KolorowySwiatBambino

14 komentarzy:

 1. Ze sztuką można świetnie spędzić czas. Warto od najmłodszych lat uwrażliwiać dzieci na sztukę, co świetnie robisz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny, pomysłowy i ciekawy warsztat. Sztuka to tworzenie ale i zarazem zabawa a Wam to wychodzi idealnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie arcydzieła! Rośnie Ci artystka kochana :D
  Pozdrawiam cieplutko
  https://wkomenda.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo nam się spodobały te jesienne inspiracje, coś czuję że w weekend pójdziemy w ślady korzystając z tych ciekawych pomysłów. Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 5. świetna sprawa, chyba muszę z córeczką przysiąść z farbami

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzieci filozofują to świetna seria. Umknęła mi ta część.

  Wspaniałe prace powstały u Was.

  OdpowiedzUsuń
 7. Aż przypomniały mi się czasy, kiedy sama siedziałam przy ulubionym stoliku i zawzięcie malowałam swoje małe "dzieła" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo mi się podoba, jak to wszystko wygląda po wycięciu, świetny efekt!

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne prace! Bardzo mi sie podobaja!

  OdpowiedzUsuń
 10. Niezwykły sposób na przybliżenie obrazu. Naturalny i prosty, ale dla mnie nie do odkrycia. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 11. Super prace wam wyszły. My będziemy od października.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger