02:02

Pieczemy mikro-puzzle Piątki z eksperymentami


Od roku posiadamy własną, kuchnie co sprawia, że spędzamy w niej mnóstwo czasu. Lena uwielbia pichcić. Pomaga  przy przyrządzaniu obiadu i bardzo chętnie piecze ciasta bez mojej pomocy (z niewielką pomocą miksera) potrafi wykonać biszkopt i babeczki na kilka sposobów. Ciasto w piekarniku zazwyczaj rosnie a jak by ten proces odwrócić i cos skurczyć?  Fun thermo mini eksperyment od funiversity jest do tego stworzony. Dzięki mini eksperymentowi poznajemy zjawisko termokurczliwości, robiąc własne puzzle naukowe, które ilustrują pojęcie skali. Czyli było duże i elastyczne zrobiło się małe i twarde słowami Leny.

Zestaw  Fun thermo zawiera instrukcje, papier termokurczliwy, marker.

Aby stworzyć układankę, należy na matowej stronie foli wykonać rysunek. Lena kocha syrenkę Anielkę, wiec ja odrysowała dołączonym do zestawu markerem. Pokolorować rysunek można zwykłymi mazakami czy kredkami. Później wycinamy prostokąty lub tak jak u nas różne kształty. Musimy przy tym pamiętać, aby nie były za małe. Następnie rozgrzewamy piekarnik do 160° i na blasze wyłożonej papierem układamy pocięte kawałki naszego rysunku.

Następnie ,,pieczemy" wzory w piekarniku nagrzanym do 160 stopni Celsiusza przez ok. 3 minuty. 

Przed pieczeniem wyglądają tak:
Kulminacyjny moment, czyli pieczenie wielkie wow i wow. Podczas procesu puzzle najpierw się wywijały, a następnie prostowały. Kawałki foli na naszych oczach skurczyły się w zadziwiający sposób, stały się plastikowe i twarde.Arkusz foli termokurczliwej zbudowany jest z polimeru, który pod wpływem temperatury kurczy się we wszystkich kierunkach. Dlatego zmieniają się wymiary takie jak szerokość i długość, przez co obrazek staje się grubszy.Po pieczeniu tak:Wszystkie zestawy fun posiadają bardzo czytelne informacje i rysunki instruktażowe. Dodatkowo każda z nich szczegółowo wyjaśnia całe zagadnienie danego eksperymentu. Zawsze znajdziemy także pomysły za zabawy z użyciem zestawu, a także precyzyjne wskazówki o pierwszej pomocy.
Polecam mini eksperymenty każdemu, bo ilość emocji, jakie wywołują, jest nie do ocenienia. Jest bardzo ciekawy sposób wspólne spędzanie wolnego czasu. Edukacja i zabawa co ważniejsze niejednorazowa układankę Lena ciągle układa wszyscy znajomi i domownicy również mają za zadanie choć raz ja ułożyć.


Więcej o produkcie poczytacie tu Funiversity
INFORMACJE DODATKOWE: Wiek 6+, pod nadzorem osoby dorosłej, C                  
Piątki z eksperymentami

6 komentarzy:

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger