05:04

Kraciaste jabłka- praca plastyczna


Obecnie dzięki dostępowi do internetu poznajemy przeróżne techniki malarskie i bardzo mnie cieszy ta mnogość możliwości, ale w naszym domu coraz częściej głównym narzędziem pracy Leny są tradycyjne kredki. Długo rządziły farby, ale kredki dają możliwość precyzyjnego wypełniania kolorem.
Dzis prezentuje Wam wielokolorowe jabłuszka.

Materiały
 • kolorowy zeszyt
 • biały blok techniczny
 • ołówek
 • nożyczki
 • kredki
 • klej
 • linijka


Kształt jabłka należą naszkicować na kartce z bloku technicznego i wyciąć. Następnie za pomocą linijki narysować na jabłku linie pionowe i poziome tak by powstały kwadraty.Zabawa polega na wypełniani jabłuszka barwnymi kwadratami za pomocą różnego rodzaju kredek. I choć zabawa wydaje się mało wymagająca tak naprawdę wymaga sporego skupienia i dokładności. Kolory można na siebie nkładać. 
Rysowanie kredkami rozwija sprawność ruchową dłoni. Taka aktywność stanowi znakomite przygotowanie ręki do nauki pisania. Bo wiem pierwszym, podstawowym ćwiczeniem motoryki małej jest chwytanie. Najlepsze do ćwiczenia poprawnego chwytu są kredki trójkątne. Trójkątny kształt niejako wymusza prawidłowy chwyt narzędzi. 

Gdy jabłuszka są gotowe wystarczy je dokeci do karetki w wiodącym kolorze jabłka.Jabłka- praca plastyczna

Materiały Bambino znajdziecie tu:
                                          https://www.facebook.com/KolorowySwiatBambino

2 komentarze:

 1. Ta zabawa zdecydowanie uczy małe rączki precyzji. W końcu nie wyjeżdżanie za linie to marzenie wielu małych artystów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno zabawa doskonała...kolorowo...pomysłowo.
  A przygotowanie do nauki pisania jak znalazł 👍

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger