15:31

Kolorowe kodwanie


Kodowanie to jedno z ulubionych zajęć Leny. Choć kodowanie może się wydawć trudnym działaniem wymagającym specjalnej wiedzy, wcale takie nie jest. Kodowanie jest niewiarygodnie proste. Sami zobaczcie, że odszyfrowywanie zakodowanych obrazków, to wspaniała twórcza zabawa. 

W internecie można znaleźć mnóstwo gotowych szablonów. Lena sama sobie szablon chętnie opisuje. Ja często dane Lenie dyktuję. Córka jest wzrokowcem, więc warto stymulować również percepcję słuchową. 
Technik na zabawę z kodowaniem jest wiele od wypełniania kolorem krateczek po wyklejanie czy stempelkowanie. Lena bardzo lubi wycinać więc, sporo tych kwadracików nacięła i rozkodwała motyla liść i swoje imię.
Podczas wycinania kwadracików również ćwiczy skupieniei motrykę małą. Sama radość patrzeć jak Lena się bawi i główkuje. Do wyklejania tak małych kwadracików warto użyć kleju w długopisie do precyzyjnego stosowania Tetis.


Do zabawy w kodowanie Lena użyła wykręcanych kredek świecowych, które mają niesamowicie piękne kolory w tym neonowe. Kleju w długopisie do precyzyjnego stosowania Tetis i oczywiście nożyczek zaokrąglonymi końcówkami, które są wyposażone w antypoślizgowy uchwyt oraz osłonę na ostrza z miejscem na podpis.


3 komentarze:

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger