06:40

„Pate gra w piłkę”-Wydawnictwo Widnokrąg, seria Bliskie Dalekie Sąsiedztwo

Tego małego Finlandczyka poznałyśmy już jakiś czas temu dzięki książce „Pate pisze bloga” i szczerze powiem, że wyczekiwałyśmy kolejnej publikacji z dalszymi losami Pate.


„Pate gra w piłkę”
Kategoria wiekowa: 7+
Autor: Timo Parvela
Ilustracje: Pasi Pitkanen
Tłumaczenie: Iwona Kiuru
Liczba stron: 112
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo Widnokrąg, seria Bliskie Dalekie Sąsiedztwo

Jednak trzymając nowość Wydawnictwa Widnokrąg w rękach, zastanawiałam się, czy i tym razem Pate rozbawi nas do łez, wszak tytuł totalnie nas nie przyciąga. W kolejnej części swych przygód „Pate gra w piłkę”, a właściwe che grać i dlatego, kompletuje piłkarską drużynę. Oczywiście robi to w niewiarygodny sposób czy uda mu się zwerbować do drużyny takie sławy jak Messi, Ronaldo czy Neymar?

Pate kocha grac w piłkę i jest utalentowany, niestety dziwnym zbiegiem okoliczności, zostaje wykluczony ze składu lokalnej drużyny „Niedźwiedzie Piłki”, która ma zagrać na „Turniej Magików Piłki” Zdruzgotany chłopiec, nie wie co począć miał być wielką gwiazdą tego turnieju nawet, stryj Stuś i Karolina ma przylecieć aż z Australii, by oklaskiwać jego występ. Chłopiec postanawia, tak czy inaczej, w turnieju wystąpić z własną drużyną a co! Tak więc zaprasza drogą listowną najsławniejszych piłkarzy, by ci zagrali w jego drużynie, ale listy wysyła nie pocztą a kanalizacją miejską, jak myślicie, otrzyma odpowiedz?Chłopiec mimo licznych niepowodzeń nadal nie traci ducha walki i kompletuje drużynę i to jaką. Kaskada totalnie przypadkowych, a zarazem bardziej lub mniej szczęśliwy, zdarzeń pozwala osiągnąć cel a przy okazji zdobyć trój nagiego przyjaciela i zagrać w jednej drużynie z mistrzem.„Pate gra w piłkę”, jest równie absurdalna i zabawna jak część pierwsza a może nawet i lepsza, choć na piłce totalnie się nie znamy to przez żywe opisy co nieco liznęłyśmy w temacie. Pomysły głównego bohatera są nieszablonowe co mocno szokuje, ale i utwierdza w przekonaniu, że niema rzeczy niemożliwych wystarczy sobie przewartościować swoje pragnienia a cel jest na wyciągnięcie ręki.


Perypetie Pate na pewno spodobają się dzieciom w wieku 6-8 lat, książka idealna dla fanów piłki nożnej zarówno tych małych jak tych całkiem wyrośniętych. Polecamy serdecznie zarówno dzisiejszą nowość „Pate gra w piłkę”, jak i inne tytuły, które ukazały się w serii „Bliskie dalekie sąsiedztwo” Wydawnictwa Widnokrąg. W ramach serii wydawnictwo publikuje nagradzane książki dla dzieci autorów estońskich, fińskich i szwedzkich. Do tej pory w serii ukazały się „Oskar i rzeczy” „Pate pisze bloga” oraz „Ja, Jonasz i cała reszta”.

9 komentarzy:

 1. Myślę, że dla mojego synka bardzo by się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja corcia lubi wszystko co związane z goooolem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie spotkałam się z tą seria, ale mam w domu siedmiolatka, dzięki więc za podpowiedź, skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealna książka dla przyszłych piłkarzy. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się przesłanie...nie ma rzeczy niemożliwych 👏
  Dla naszego 5 latka idealna książka.
  Kocha sport i piłkę nożną,od września należy do piłkarskiej Akademii Piotra Reisa.
  Dwa razy w tyg trenuje football 😁😁

  OdpowiedzUsuń
 6. świetna książeczka z pięknymi ilustracjami. Dzięki wam będę latami obdarowywać dzieci z rodziny, co chwila kolejne super pomysły :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ilustracje fantastyczne, tym bardziej, że z czasem dzieciaki mogę je po swojemu pokolorować. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger