12:05

Skarpetka na tropie - rozwikłaj z nami tajemnicę złotego guzika!


Luty to czas miłości walentynki to idealna okazja, by udać się na randkę, ale każda jest dobra, by wyjść we dwoje. A dziecku, podsuwamy fantastyczną książkę aktywnościową, przy której z pewnością zapomni o nudzie!


"Skarpetka na tropie" to świetne dopełnienie dwóch skarpetowych książek autorki i jednego z naszych ulubionych ilustratorów, Daniela de Latoura! Świetna zabawa gwarantowana!A o czym jest tak książeczka? Oczywiście o przygodach skarpetki, która wciela się w detektywa, ale od początku.

 Mama i Tata małej Be wybierają się na randkę. Przeglądając garderobę, Mama orientuje się, że jej ulubiony, elegancki żakiet nie ma guzika. Jedna ze skarpetek odkrywa w sobie smykałkę do poszukiwań i postanawia odnaleźć zgubę; podąża tropem zguby. Po drodze musi rozwikłać jeszcze wiele zagadek: kto zjadł całą czekoladę mamy chomika? Jak pomóc aktorom, którzy zapomnieli, jakie role odgrywają w przedstawieniu?


Aby dobrze rozwiązywać zadania, warto znać losy bohaterów z „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” i „Nowych przygód skarpetek (jeszcze bardziej niesamowitych)”, ale nie jest to warunek konieczny. Bardzo przydadzą się tu spryt i skupienie.

Zachęcam was do rozwikłania tajemnicy zniknięcia tajemniczego guzika. Czy skarpetka okaże się dobrym detektywem? Sprawdźcie sami Ferie to idealny czas na właśnie takie kreatywne książki. Bardzo lubię takie interaktywne propozycje dla dzieci :-) Uczy ona bowiem bawiąc i jest rewelacyjnym pomysłem na wolne dni.


Justyna Bednarek
il. Daniel de Latour
wyd. Poradnia K
wiek: 5+

1 komentarz:

  1. Wygląda na bardzo ciekawa pozycję ksiażkową dla dziecka, te zagadki na pewno zajma dziecko na dlugi czas

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger