07:48

ZABAWA I NAUKA – 3 NAJLEPSZE WAKACYJNE GRY


Lato tuż, tuż. A wraz z nim zbliżają się wakacje, czas małych i dużych podróży.
Co wziąć, by się nie nudzić podczas wyjazdu?


Dobrą grę, która uatrakcyjni podróż, umili deszczowe wakacje i rozkręci znudzone towarzystwo. Mamy dzisiaj do zaproponowania aż trzy idealne gry na wakacje Wydawnictwa Nasza Księgarnia- Gry. 

Dobra gra karciana czy też planszowa winna być rozrywką zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W wakacje, gdy jest więcej czasu na to, by rodzice spędzili go ze swoimi pociechami, fajnie zagrać w ciekawą grę z prostymi zasadami. Wakacyjna gra powinna oferować możliwość naprawdę szybkiej rozgrywki w każdych warunkach i co kluczowe przy pakowaniu wakacyjna gra musi zajmować niewiele miejsca. Klasyki typu Monopoli zostawały na jesienne dni.

My od dwóch tygodni gramy nieustannie w trzy gry i na dzień dzisiejszy nadal nie wiem, która z nich jest najfajniejsza. Lena twierdzi, że domek na drzewie, ale wszystkie trzy są tak atrakcyjne i skrajnie różne, że nie sposób ich nie pokochać.Na początek zaskakująca gra Zeus, która oferuje ciekawe połączenie mitologi z matematyką. Mityczny świat greckich Bogów i góra Olimp, na którą należy dostarczyć złoty posąg samego Zeusa. Brzmi ciekawie prawda a prócz Zeusa cała plejada greckich bogów z nami gra.Lena zna mity, często słucha audiobook mity greckie, ale musimy zakupić proponowaną w grze książkę „Mity greckie dla dzieci w obrazkach” wydawnictwa Nasza Księgarnia.Gra Zeus dedykowana jest dzieciom w wieku szkolnym 8+ ale jeśli Wasze dziecko radzi siebie z dodawaniem i odejmowaniem w zakresie do 100 to nie widze przeszkód, by siąść do stołu i gać. Wartość edukacyjna tej gry jest bardzo duża prócz dodawania i odejmowania poznamy krótką charakterystykę bohaterów gry umieszczoną w instrukcji.


W skład gry Zeus Wydawnictwa Nasza Księgarnia wchodzą:

 • karty wspinaczki
 • karty greckich bogów
 • figurka Zeusa
 • płytka punktacji
 • 5 żetonów punktacji

Zeus jak każdy wie, był najpotężniejszym z bogów. Władca błyskawic, ojciec siedemdziesięciu dzieci to waśnie on powinien spoglądać z góry Olimp na cały świat. Tak więc aby rozpocząć grę należy, połączyć i potasować karty bogów z kartami wspinaczki następnie należy ustawić płytkę punktacji na środku stołu i figurkę Zeusa. Każdy z uczestników gry dostaje po 4 karty. Gracz, który zaczyna, wykłada jedną ze swoich, kart i głośno mówi, jaka jest jej wartość. Następie kolejny gracz na tę kartę wykłada wybraną przez siebie kartę, dodaje do podanej cyfry swoją liczbę i podaje na głos wynik. Każdy gracz po oddaniu karty na stos dobiera kolejną z zakrytego stosu tak by mieć ciągle cztery w dłoni. Oprócz kart z cyframi - karty wspinaczki od 1 do 10 w puli mamy również karty bogów. Tak więc, zamiast karty wspinaczki można wyłożyć kartę boga.


Po wyłożeniu którejś z karty bogów gracz wykonuje podane na niej działanie i podaje aktualną wartość Olimpu. Karty greckich bogów umożliwiają przejęcie figurki Zeusa, ale również karty wspinaczki dają taka możliwość. Warunek jest jeden, po z sumowaniu musi to być pełna liczna, czyli 10, 20, 30 ... 70, 80, 90 lub 100 Tak gramy do momentu, aż któryś z graczy dojdzie, lub przekroczy liczbę 100. Wtedy runda gry się kończy i wygrywa gracz, który aktualnie ma w swoim posiadaniu Zeusa. Żetonami punktacji przesuwamy się po płytce punktacji, wskakując na kolumny. Wygrywa gracz, który jako pierwszy wdrapie się na Olimp. Gra jest poprostu  genialna świetnie się w nią gra zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi. Połączenie mitologi z matematyką to strzał w dziesiątkę. Grafika gry komiksowa trochę karykaturalna w typowo greckiej kolorystyce. Do tej pory żadna gra dla dzieci nie wywołała, we mnie aż takich emocji tu naprawdę się dzieje. Mąż, gdy przegrywa; mówi, że prawdziwa Hera ze mnie hi hi

Gra Zeus ćwiczy nie tylko pamięć i koncentrację, ale zwracanie uwagi na szczegóły wspomaga czytanie. Gra jest atrakcyjna jej szata graficzna i fabuła zachęca do gry najbardziej opornych.Plaga mrówek zawładnie waszym domem, jeśli sięgnięcie po kolejną grę od  Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Mrówki to gra nawiązująca do bestsellerowej książki Naszej Księgarni: Co robią mrówki. Gra na spostrzegawczość i refleks dla dzieci w wieku 7 +. 

W skład gry Mrówki Wydawnictwa Nasza Księgarnia wchodzą:
 • 39 kart mrowiska
 • 35 kart mrówek
 • instrukcja
Celem gry jest wyłapanie mrówek z mrowiska. A jak to zrobić po rozłożeniu mrowiska, czyli 39 szarych kart, wszyscy gacze w skupieniu oczekują na odwrócenie pierwszej z 35 kart mrówek. Karty mrówek mają różne kolory i numery – należy wykazać się spostrzegawczością oraz umiejętnością szybkiego liczenia, by jak najszybciej odnaleźć właściwą mrówkę w mrowisku.


Dodatkowym utrudnieniem podczas gry jest dodawanie, które już leża na stole w danym kolorze i dopiero wtedy złapać odpowiednią kartę. Więc jak widzicie, gra wymaga od graczy koncentracji uwagi, przeszukiwania, czujności i selektywności. Niby zwykła gra na spostrzegawczość, a jednak tak niezwykła.


Gra Domek na drzewie to namiastka  niespełnionych marzeń z dzieciństwa, bo chyba każdy chciał taki domek posiadać. Gra inna niż wszystkie najbardziej kreatywna z całej trójki.
Pokoje do budowy domku na drzewie są niezwykłe. Gra rozbudza wyobraźnię lodziarnia na drzewie a dlaczego by nie kręgielnia i zjeżdżalnia wodna do koloru do wyboru atrakcji moc w takim domku nie ma nudnych dni.

W skład gry Domek na drzewie Wydawnictwa Nasza Księgarnia wchodzą:
 • 76 kart pokoi i drzewa
 • 4 kart związanych z punktacją
 • 6 kart misji
 • 4 karty budek dla ptaków
 • tor punktacji
 • 8 pionków/znaczników
 • instrukcję
Zasady gry są bardzo ciekawe, cała gra podzielona jest na trzy etapy.

Ranek – dzielenie kart pokoi. Każdy uczestnik musi dostać ich po 6.

Popołudnie – etap polegający na budowaniu

Wieczór – to podliczanie punktów na koniec rundy.
Budowę domku na drzewie-  zaczynamy od karty startowej, czyli pnia. Po przetasowaniu kart pokoi każdy gracz otrzymuje po sześć kart, spośród nich wybiera jedną, a resztę kart przekazuje kolejnemu graczowi. Gramy tak, aż do momentu, gdy zostaną dwie karty w ręce. Wtedy wybieramy jedną, a drugą odrzucamy do pudełka.
Wieczór, czyli podliczanie punktów. I na tym etapie gra może się skomplikować dzięki kartom, które mogą zablokować punktowane kolory lub zwiększyć punkty z danego koloru podwójnie więc warto obserwować, jak budują swoje domki inni gracze jakimi kolorami. Następnie wszyscy podliczają swoje pokoje i dodają za nie punkty, które zaznaczają na planszy punktacji, przesuwając swój żołędzi w wybranym kolorze. Drugi żołądź odpowiedzialny jest za utrzymanie równowagi naszego drzewa, które może się przechylać na boki, ten element mechaniki może być na początku trochę niezrozumiały, dla dziecka więc można troszkę pomagać.

Po podliczeniu punktów wstaje nowy dzień, ponownie jest Ranek i rozdajemy znów po 6 kart graczom i tak gramy do momentu wybudowania całego drzewa, który składa się z pięciu kondygnacji. Grając z dzieckiem na początku, nie nastawajcie się na budowanie strategi, duża losowość ogranicza nasz wpływ na rozgrywkę. Oglądanie kart zajmuje małym graczom sporo czasu. Pokoje w takim samym kolorze powinny do siebie przylegać, chyba że jest to nowy kolor karty na drzewie, wtedy możemy go wprowadzić w dowolnym miejscu. Dla Leny gra jest wspaniała zabawa, więc nie zawsze dokładała kolorami, ale grafika kart jest tak ciekawa, że na razie to ona jest najważniejsza. Grać warto zawsze, bez względu na okazję. Polecam Wam te trzy zajmujące gry, które sprawdzą się zarówno na imprezach, jak i w gronie rodzinnym. Wszystkie trzy gry zamknięte są w zgrabnych kwadratowych pudełkach, które zajmuje niewiele miejsca. Dodatkowo w środku każdej mamy woreczek strunowy, w który możemy zapakować karty i zabrać dosłownie wszędzie, nie ma kostki ani pionków więc, nic się nie zgubi. Polecamy serdecznie wszystkie trzy teraz pora na wyniki konkursu organizowanego na fanpage Blondynki kreatywnie w którym do wygrania były aż trzy egzemplarze gry „ PORA NA STWORA”, o której pisałam tu .

Znalezione obrazy dla zapytania PORA NA STWORA BLONDYNKI KREATYWNIE

Do kontaktu na fanpege Nasza Księgarnia- gry w wiadomość i prywatnej zapraszam;
Anna Strój
Margaretta Jańczak
Sylwia Jarka

Gratuluje i dziękuje za zabawę.

13 komentarzy:

 1. Fajne opcje wybrałaś na zabawę z dziećmi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W "Domku" chyba mniej losowości, niż w "Zeusie" :-)
  A "Mrówek" nie znamy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy Wy bierzecie udział w projekcie Grajmy! ?

   Usuń
  2. W Zeusie dzięki wnikliwej obserwacji, jakie karty zostały wyłożone można przewidzieć kolejne ruch, mechanika jest jedna. A w domku na drzewie sporo się dzieje.

   Usuń
 3. wow - nie znałam tych gier
  super sprawa

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiamy takie gry. To super sposób na spędzenia czasu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna jest taka rodzinna rozrywka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, że znowu jest "moda" na takie rozrywki! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo mi się podoba grafika gry Zeus :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Rewelacja! My ogólnie bardzo lubimy takie gry, a ta jest świetna:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny post, mega przyda się na nadchodzące wakacje ��

  OdpowiedzUsuń
 10. Muszę kupić "Zeusa" dla mojego małego kuzyna :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger