10:44

Jurassic World UPADŁE KRÓLESTWO - Egmont


Pradawne gady w natarciu, czyli Jurassic World nadchodzi. Nie znam osoby dorosłej, która nie znałaby Jurassic Park. Kultowy film wywarł na moim pokoleniu ogromne wrażenie ciekawa jestem czy kolejna część tej fenomenalnej produkcji podoła oczekiwaniom wielbicieli. Lena jak większość dzieci kocha dinozaury i choć na film jest jeszcze za mała, to pradawne gady ją intrygują . Ma sporą kolekcję plastikowych figurę a Dino -park to punkt obowiązkowy podczas wakacyjnych wycieczek. Sceny z filmu mrożą krew żyłach wiec nie dla nas takie atrakcje, ale w wersji książkowej jak najbardziej „Jurassic World – UPADŁE KRÓLESTWO. Opowieść filmowa”. Wyobraźnia przy takiej książce rozgrzewa się do czerwoności jak pradawne wulkany. Jeden z takich wulkanów z Isla Nublar właśnie zagraża dinozaurom, które nadal zamieszkują Jurassic World. Mimo tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w sztucznym świecie dinozaurów, dwóch śmiałków postanawia podjąć próbę uratowania pradawnych gadów. Claire i Owen mimo sporego ryzyka, jakie niesie ta misja za wszelką cenę pragną uratować prehistoryczne jaszczury przed ponownym wyginięciem czy im się uda ? Zapraszamy do lektury, która bardzo wciąga. 
Książka jest kontynuacją serii #czytelnia. Seria ta, przeznaczona jest dla dzieci do samodzielnej nauki czytania. Książki wydawane są w trzech stopniach trudności tekstu. Seria czerwona jest przeznaczona już dla wprawionego czytelnika. Więc idealną dla dzieci w wieku szkolnym 3-6 kl. 

Tytuł: "Jurassic World 2. Upadłe Królestwo. Opowieść filmowa"
Tekst: David Lewman
Tłumaczenie: Adrianna Zabrzewska
Wydawnictwo: EGMONT
Seria: #Czytelnia
Ilość stron: 160
Oprawa: miękka


Książka jest fantastyczna i po jej przeczytaniu Lena dalej była zainteresowana dinozaurami szczególnie tymi nowo poznanymi stworami barionyks, mozazaur, welociraptor, karnozaur,sinoceratops. Wydawnictwo Egmont stanęło na wysokości zadani i wydało „Jurassic World – UPADŁE KRÓLESTWO. Ilustrowana opowieść” oraz Jurassic World 2. Fantastyczne zadania i Jurassic World 2. Mega album z naklejkami gdzie możemy podziwiać filmowy świat prehistorycznych gadów. 


„Jurassic World – UPADŁE KRÓLESTWO. Ilustrowana opowieść”, Czyli książka i film w jednym. Bogata graficznie książka to taka mini wizualizacja. Fajna pozycja dla młodszych dzieci, które nie znaną ani filmu a książka z serii #czytelnia jest za długa i zbyt ciężka. Filmowa sceneria wciąga i zachęca mnie osobiście by wybrać się w końcu do kina i doznać więcej wizualnych wrażeń.
Jurassic World 2. Fantastyczne zadania to 32 stronnictwa książka w miękkiej oprawie usłana łamigłówkami i zadaniami, wkreślaniami. Dzięki realistycznym ilustracją możemy przenieść się w ten jurajski świat wprost na wyspę Isla Nublar, by uratować dinozaury przed lawą, pokonując labirynt. Razem z dzieckiem możemy tropić ukryte na wyspie dinozałry grając w grę planszową. Różnorodność zadań zachwyca, nie ma tu drogi na skróty a cel jest jeden, uwolnić gady z wybuchowej pułapki. 

Jurassic World 2. Mega album z naklejkami jak sam tytuł niesie jest to mega pozycja. Książka ma miękką okładkę, kredowy papier i moc naklejek do wyklejania. Naklejanie wiąże się z rozwiązywaniem różnorakich zadań. Uzupełnianie naklejkami wybranych scen i korowanie pradawnych jaszczur bardzo się córce spodobało nawet plakat t.rexa powiesiła na ścianie. Dinozałrowe szaleństwo u nas trwa polecamy fanom dinozaurów.4 komentarze:

 1. bardzo ciekawa seria książek - coś dla mojego cbhrzećiaka

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś sporo o nich czytałem, na "starość" mi jednaj przeszło, ale wiem, że dla dzieciaków może być to intrygująca lektura. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie książki i albumy wprawiłyby mojego syna w zachwyt te kilka lat temu, zbierał, przeglądał, czytał wszystko co poświęcone dinozaurom. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdy film serii mi się podobał. Na książkę też ciekawy pomysł

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger