09:53

Piegowate opowiadania - audiobook


W wakacje w naszym samochodzie i w domu rządą audiobooki. Lena sporo czyta, ale obie uwielbiamy słuchać audiobooków. Dawniej traktowałam je po macoszemu jako książki dla leniwych rodziców.

Wybór audiobooka wydaje się prosty, wystarczy zakupić interesująca nas książkę w takiej formie i słuchać. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że audiobook jeden drugiemu nierówny i ogromną wagę powinno się przywiązywać przy wyborze książek czytanych do lektora. Każdy lektor interpretuje w pewien sposób czytaną książkę, a przy książkach dla dzieci jest to szczególnie ważne.
Wydawnictwo Bis jako jedno z nielicznych traktuje audiobooki jako odrębne dzieła i przywiązuje wagę by audiobooki czytali profesjonalni lektorzy. Audiobook, który chce wam dzis przybliżyć, czyta fenomenalny, polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, Artur Barciś.


Posłuchajcie sobie, to nie jest zwykły audiobook to coś pomiędzy audiobookiem a słuchowiskiem.

"Piegowate opowiadania" Renaty Piątkowskiej to krótkie historyjki z życia przedszkolaka, Tomka. Tego małego przedszkolaka znamy z innych książek Renaty Piątkowskiej 
"Opowiadania dla przedszkolaka""Opowiadania z piaskownicy" i wydawałoby się, że niczym ten przedszkolak nie zaskoczy, ale w formie audiobooka to zupełnie inna bajka. Lektor interpretuje teksty, dodaje opowiadaniom innych cech niż tylko te zawarte przez pisarkę w tekście. Interpretacja jest moim zdaniem wręcz wskazana w przypadku opowiadań.


Lena uwielbia słuchać tych opowiadań z Tomkiem to każdy nowy dzień to początek nowej, niezapomnianej przygody, która może przydarzyć się każdemu, bo przecież spotkać muchę w autobusie czy mieć w domu bałagan to nic nadzwyczajnego, a jednak te opowiadania są niezwykłe. Świat oczami dziecka jest barwny i wyjątkowy. Tomek jest narratorem każdej opowieści, a że czyta ją Artur Barciś, ma się nieodparte wrażenie, że się zna od lat Tomka, że to nasz kolega z przedszkola.

Piegowate opowiadania mają18 rozdziałów każda historyjka skrywa dziecięcą logikę myślenia, uczucia, marzenia i ciekawy punkt widzenia. Słuchając, czy czytając Piegowate opowiadania my dorośli mamy możliwość dostrzec nie tylko kreatywności i inwencję dzieci, ale tez ich stosunek do nas przeważnie na końcu każdej historii tomek stwierdza, że dorośli tego nie rozumieją. Jak to się dzieje, że tracimy wyobraźnię. Myślę, że te pełne humoru opowiadania o rezolutnym chłopcu, są idealna lekturą zarówno dla dzieci, jak i dla nas dorosłych słuchanie tego audiobooka pozwala przenieść się w czas dzieciństwa.
Nic więc dziwnego, że Piegowate opowiadania są polecane m.in. przez terapeutów dziecięcych. My również je polecamy idealne opowiadania zarówno do poduszki, jak i podczas wakacyjnych podróży.


Czyta ARTUR BARCIŚ
Dwie płyty CD w formacie audio

Czas nagrania 1 godzina 23 minuty
Autor: Renata Piątkowska

5 komentarzy:

 1. Jakoś na dzień dzisiejszy nie umiem się przekonać do audiobooków. Nie wiem czy to dobrze czy źle.
  Cieszę się, że miło spędzacie czas na słuchaniu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jak poprzedniczka; nie przepadam - wolę tradycyjną książkę

  OdpowiedzUsuń
 3. Audiobooki towarzyszą mi w wielu czynnościach, wiec jestem jak najbardziej za :)

  OdpowiedzUsuń
 4. wolę papierowe książki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam audiobooki i chociaż jeszcze nie mam dzieci, to na prezent wydaje się to wspaniałym pomysłem :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger