02:34

Pochłaniające Gobblety atakują.


Żar z nieba się leje w poszukiwaniu cienia i lekkiej rozrywki chowamy się wraz Gobbletami do domu na drzewie. Kto to taki te Gobblety? Plastikowe stworki, które są elementem niesamowitej gry o takim samym tytule. Chyba każdy zna jedna z najprostszych gier logicznych (a przy okazji najstarszych – jej początki datuje się na ok. 1300 r. p.n.e.) kółko, krzyżyk i właśnie na tej prostej mechanice opierają się innowacyjne modyfikacje, wprowadzone w grze Gobblety, które mają za zadanie uatrakcyjnienie rozgrywki. Czy możliwe jest udoskonalenie ideału? Wątpiłam, a jednak. Gobblety wydane przez FoxGames składa się z:
- 4 belek, z których po złożeniu otrzymuje się pole gry 
- 12 gobbletów, różnej wielkości pionów w kształcie walca, w 2 kolorach 
- plastikowego woreczka do przechowywania elementów gry.


Opakowanie gobbletów jest bardzo atrakcyjne, choć totalnie nie praktyczne, na szczęście do zestawu dołączony jest plastikowy woreczek do przechowywania elementów gry i to wystarczy. Będąc dzieckiem, miałam taki woreczek z kredą i sześcioma pomalowanymi kamykami myślę, że każdy grał w tę kultową grę. Kolorowe Gobblety swoim kosmicznym wyglądem przyciągną uwagę każdego budzącą. Plastikowe pionki wyglądają zabawnie, a ich wykonanie jest solidne co jest bardzo ważnie. Gra dedywowana jest dzieciom od 5go roku życia.

Mechanika gry bajecznie prosta swoiste kółko i krzyżyk, w którym każdy gracz posiada trzy wielkości pionków i może przykrywać, (pochłaniać ang. gobble up) pionki swoje i przeciwnika jak matrioszką. Wygrywa ten, kto pierwszy ustawi trzy Gobblety w linii!
 Ciekawą atrakcją tej gry jest możliwość przestawiania pionów na polu gry. Należy pamiętać jedynie, że raz dotknięty gobblet musi zostać użyty (położony na planszę lub też przesunięty). Przy tak szybkiej rozgrywce jednym ruchem możemy odkryć pion przeciwnika, dopełniający jego linię wiec warto pamiętać co nasze Gobblety już zjadły. Proste a kombinować trzeba, idealna gra logiczna na wakacje, sprawdzi się w piachu przy basenie czy na wycieczce w góry. Podczas gry Gobbletami dzieci uczą się strategicznego myślenia, bardziej rozbudowanego niż przy klasycznym wariacie tej gry, oraz ćwiczą pamięć. Zasady są bardzo proste, rozgrywka jest bardzo krótka i trwa około 5 minut, ale na jednej rozgrywce się nie kończy, gra wciąga dosłownie pochłania, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Lena nie może się wprost doczekać, kiedy wezmie Gobblety do szkoły, by zagrać z rówieśnikami, mówi że przy takiej grze trzeba włączyć myślenie hi hi. 

Jestem pełna podziwu dla tej gry tak więc polecam. 


Gobblety – Wydawnictwo FoxGames
Liczba graczy: Gra dla 2 osób
Wiek: Gra przeznaczona jest dla osób powyżej 5 roku życia
Czas gry: ok. 5 minut
Egzemplarz gry do recenzji przesłało Wydawnictwo FoxGames

9 komentarzy:

 1. Może i fajne urozmaicenie kultowej gry jednak pewnie kosztuje majątek a tym samym można się bawić mając kartkę i długopis.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cena całkiem przyzwoita 41 zł na ceneo a gra jest bardzo solidan kompaktowa i to coś wiecej niż standardowe potyczki w kółko, krzyżyk.

   Usuń
 2. Co to nie wymyślą swoistego rodzaju kolorowa wersja kółka i krzyżyka. Naprawdę zabawne No i faktycznie to coś więcej,fajnie że gry przeżywają teraz swój renesans

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje się sympatycznym pomysłem na zabawę, tradycyjne gry wciąż w modzie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooooo... Też lubię kółko i krzyżyk 😁😁
  A to urozmaicenie nawet nie się podoba😊😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa zabawa - kółko i krzyżyk w wyjątkowo przyjaznym wydaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Spodobała się mi ta gra.
  A w kółko-krzyżyk uwielbiam od małego grać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zabawne. Innowacyjna odsłona kółko i krzyżyk :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiamy gry planszowe z moją 5latką. Zastanawiałam sie również nad tą grą. Może jednak jest warta uwagi :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger