08:35

Pies na medal - wydawnictwo Zielona Sowa
Kocham zwierzęta, w moim rodzinnym domu było ich zawsze pełno, nigdy nie zapomnę  ukochanego psa, który wabił się Dingo i był dla nas prawdziwym przyjacielem.
Pies potrafi być wspaniałym przyjacielem, ale i bohater, bo nasze milusińskie czworonogi są bardzo inteligentne.


Jeśli nie wierzycie musicie przeczytać książki z serii "Pies na medal" przedstawiające historie niezwykłych psów. Pies na medal to nie tylko pies przewodnik ludzi niewidomych czy pies policyjne, ale również pies lawinowy czy opiekun osób starszychPies na medal. Czart-pies lawinowy

Czart to bardzo mądry pies, z bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Od szczeniaka trenowany na psa ratownika i potrafi odszukać zagubionych w górach turystów albo wskazać zasypanego przez śnieg człowieka. Ten pies ma nosa! Znajduje ludzi. Ratuje ich. To jego misja, a zarazem jest przyjaźnie nastawiony do ludzi. Czart pracuje w parze zawsze ze swoim prewodnikiem ratownikiem górskim. W górach szczególnie zimą jest bardzo niebezpiecznie. Beztroskie ferie mogłyby się skończyć wprost tragicznie dla jednego z nierozsądnych młodych narciarzy, gdyby nie wspaniały nos i wytrwałe łapy Czarta.

O ile praca pasa lawinowego pełna jest niebezpieczeństw i wymaga odpowiedniego szkolenia i nie każdy pies może zostać ratownikiem. Bycie opiekun osób starszych nie wymaga od pasa tężyzny fizycznej, ale serce musi mieć wielkie.Pies na medal. Junior-opiekun osób starszych

Historia psa Junior porywa za serce pogodny kundelek mimo złamanego serca, potrafi dawać radość innym. Obecnie wakacje i bardzo dużo chcianych piesków zostaje porzuconych. A czy ludzi można porzucić, gdy są już niepotrzebni? Czy dom opieki to dobre miejsce dla rozbrykanego szczeniaka ? Wśród mieszkańców ośrodka, który odwiedza Junior, mieszka pani Joasia, dawna sąsiadka rozbrykanych bliźniaków Dorotki i Łukasza, która często zajmowała się dziećmi podczas nieobecności ich rodziców. Przyszywana babcia, która niegdyś roztaczała opiekę nad dziećmi, teraz sama potrzebuje opieki i wsparcia.Niezwykle wzruszająca opowieść o tym, że każdy pies i człowiek ma na tym świecie do wypełnienia swoją misję i nie trzeba mieć do tego super mocy, wystarczy otwarte serce.Obie książki zawierają mnóstwo ciekawych informacji na temat psich bohaterów. Autorka serii Barbara Gawryluk specjalizuje się w pisaniu książek dla dzieci opartych na prawdziwych wydarzeniach, więc nader cenne są te opowiastki. Nie sposób nie zauważyć, że graficznie książki zachwycają. Uważam, że jest to jedna z najstaranniej przygotowanych serii dla dzieci. Tak wydane pozycje kształtują poczucie estetyki i zachęcają do samodzielnego czytania. Obie książeczki zawierają historyjki z morałem, uczą szacunku do zwierząt i rozwiją empatię. .

Książki polecamy serdecznie. Znajdziecie je TU

www.zielonasowa.pl/

2 komentarze:

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger