11:21

Królik Franek - wakacyjne czytanki


Obecnie mamy wakacje więc pełen luz czas upływa na zabawie i błogim lenistwie. W Leny przypadku jest to lenistwo z książką. Jak zauważyliście, czyta ich naprawdę sporo, często od deski do deski. Jeżeli lektura jest obszerniejsza niż sto stron, czytamy książkę wspólnie, czyli jedną stonę Lena jedną ja.


Jednak najbardziej lubię książki do samodzielnego czytania lub takie, które mają krótkie rozdziały i takich książek mamy sporo.


Wakacyjne lektury powinny być lekkie i przyjemne, ale czasem pozornie proste i banalne historyjki mogą nieść  wspaniały przekaz. Właśnie dzis mam przyjemność przedstawić wakacyjne nowości Wydawnictwa Wilga. Bohaterem tych bajeczek jest dobrze nam znany królik Franek.Ta piękna seria  wzbogaciła się o dwie kolejne czytanki.Tytuły: "Królik Franek i historia nieśmiałego misia""Królik Franek i prawda o zaginionym telefonie"
Autor: Marta Krzemińska
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format: 14.2 cm x 20.2 cm
Rok wydania: 2018 r.
Cena: 9.99 złMałe dzieci często marzą, by pójść do przedszkola, bo tam mogą poznać nowych przyjaciół. Jednak bycie przedszkolakiem wcale nie jest takie łatwe szczególnie dla tych bardziej nieśmiałych. Królik Franek ma sporo przyjaciół, ale bardzo chętnie zaprzyjaźni się z nowymi przedszkolakami. Jednak nie wszystkie zwierzaki są równie otwarte, jak on. Franek bardzo chce się zaprzyjaźnić z mieszkającym w sąsiedztwie nowym kolegą. Niestety mały Mis podczas zajęć w przedszkolu ciągle płacze jest bardzo wycofany i nie odpowiada na pytania królika. A może Miś rzeczywiście jest niefajny jak mówi Alfik? Franek nie potrafi tego zrozumieć. Kto i jak mu to wytłumaczy musicie dowiedzieć się sami :-)Książka uczy akceptacji i pokazuje, że inny – nie znaczy zły. Mając w domu małą gadułę, która dosłownie wchodzi w ekran przy nowo poznanym dziecku, doskonale rozumiem rozterki Królika Franka. Lena wielokrotnie miała podobne obawy. Lenie ta książeczka dała do myślenia i na placu zabaw łatwiej jej nawiązać nowe znajomości szczególnie z młodszymi od siebie. Małe dzieci łatwo wystraszyć, jeśli jest się tak intensywnym w zadawaniu pytań i gestykulowaniu.
Jestem pewna, że dla wielu dzieci sympatyczny królik będzie inspiracją i wzorem do naśladowania."Królik Franek i prawda o zaginionym telefonie"
W przyrodzie nic nie ginie, tylko czasem zmienia właściciela, czasem są to pożyczone bez pytania zabawki a czasem cenniejsze przedmioty. Królik Franek, który z reguły jest rozsądny i prawdomówny, czasem potrafi poważnie narozrabia, a ze strachu przed konsekwencjami udaje niewiniątko.Franek jest bardzo ciekawskim przedszkolakiem i gdy nikt nie widzi, postanawia zaglądnąć do plecaka siostry. A co tam znalazł? Wspaniały gadżet, który ukradkiem zabiera do przedszkola. Przyjaciele zazdroszczą nowego nabytku Króliczkowi. Po powrocie do domu Franek chce odłożyć telefon do plecaka siostry, ale niestety jego zaginęcie, zostało już zauważone. Czy Franek przekona się, że kłamstwo ma krótkie nogi?
O walorach wychowawczy tej historii nie muszę chyba pisać. Prosta powiastka uczy właściwych zachowań. Każdy popełnia błędy, ale trzeba się umieć do nich przyznać i ponieś konsekwencje swoich działań. Lena jak na razie nie kłamie, dużo rozmawiamy na temat zaufania i szczerości. 
Obie książeczki mają zaledwie po 30 stron idealnie nadają się do samodzielnego, czytania a proste i pęknę ilustracje dopełniają całość.


Polecam całą serię o przygodach Króliczka Franka, te proste historie pozwalają dzieciom utożsamić się głównym bohaterem poznać i poskromić trudne emocje. 
 Na ostatnich stronach książeczek znalazły się nawiązujące do treści pytania.

Za możliwość przeczytania książeczek dziękuję Wydawnictwu Wilga

4 komentarze:

  1. Uwielbiam mądre historie, dzięki nim umysł mojego dziecka prawdziwie się rozwija!

    OdpowiedzUsuń
  2. takie ksiazeczki rozwijaja wyobraznie

    OdpowiedzUsuń
  3. MIło wspominam chwile przy czytaniu takich bajek z synkiem

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger