23:56

Palcem po mapie - Polska

Firma ABINO wydało ostatnio kilka bardzo ciekawych i edukacyjnych gier. Zakochaliśmy się w nich od pierwszego zagrania i coś czuję, że w naszej kolekcji znajdą się wszystkie dostępne na rynku pozycje. Zresztą zobaczcie sami:). Wspaniałą grę PALCEM PO MAPIE POLSKA
O sile państwa stanowi jego naród, dlatego tak ważne jest wychowanie w duchu patriotyzmu Młode Pokolenie. Mnie bardzo cieszy, że polska firma Abino jest tego świadoma i Polskę możemy poznawać również przez gry planszowe.
Wiele z miejsc w Polsce już odwiedziliśmy, wiele się dowiedzieliśmy, ale jest również mnóstwo innych, które powinniśmy i chcemy poznać i pokazać naszym pociechom.


Wykonanie
W niezbyt dużym, prostokątnym pudełku znajdziemy planszę do gry w postaci mapy, 60 kart z miejscowościami Polski, a także z miejscami historycznymi, położeniem rzek, gór i parków narodowych. 


Zasady gry są jasne i przejrzyste nie lubi udziwnionych gier gdzie wielokrotnie, muszę czytać instrukcje, by zrozumieć zasady.
Gra polega na losowym wybraniu karty z opisem konkretnego miejsca
i jak najszybszym odszukaniu go na mapie.
Ten z uczestników, który jako pierwszy odnajdzie na mapie
wylosowanie miejsce, zdobywa kartę.Wygrywa ten z graczy, który zbierze największa ilość kart.


Każde wylosowane miejsce jest rzeczowo opisane, karty wykonane bardzo przejrzyście i czytelnie duża czcionka zachęca do samodzielnego czytania, co jest kolejnym atutem tej gry. Mapa Polski prezentuje się wspaniale i posłuży nam nie tylko do gry, ale i do innych edukacyjnych zabaw wiec na pewno nie zamkniemy ja w pudełeczku.Poziom wiedzy jest bardzo, wysoki wiec uważam, że proste zasady pozwalają na skupieniu się na tym, co najważniejsze. Zarówno pomysł, jak i treści przekazywane przez grę są genialnie przemyślane. Informacje o Polsce są starannie przygotowane, doprecyzowane i bardzo konkretne. Wszystko przystosowane jest do dziecka. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7+. Lena ma pięć lat świetnie sobie radzi, ale czyta samodzielnie wiec gra dla niej to frajda.Świetna polska gra, nawiązująca do wychowania patriotycznego, tożsamości narodowej, rodzimej kultury, geografii kraju. Jeden z najładniejszych produktów, jakie posiada w ofercie wydawca ABINO. Super gra! Polecamy grę można zakupić w sklepie MAGICZNE ZABAWKI. W cenie 24.99 zł


Abino ma tez inne gry, jest chyba jedyną taką firmą w Polsce oferującą tak ciekawe geograficzne gry edukacyjne!

12 komentarzy:

 1. Bardzo fajna propozycja! Świetna recenzja na 5! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak znam tę grę jest super, lubimy w nia grać z dziećmi którymi sie opiekuje ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie tylko internet i świat komputerów, dobrze, że takie gry są i popularność ich nie spada.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie widziałm je nigdzie wcześniej wygląda super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Qnimo za geograficzne gry ❤

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mądra gra :) zdecydowanie wyróznia się na tle innych :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oboje w dzieciństwie lubiliśmy spędzać czas nad mapą, ale nie mieliśmy tak ciekawych pomocy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna propozycja, warta zapamiętania:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jaka świetna propozycja dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna gra! Wydaje mi się, że można się wiele nauczyć o tej naszej Polsce, dzięki niej. Takie planszówki, które uczą i bawią jednocześnie są super rozwiązaniem. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger