23:56

Palcem po mapie - Polska

Firma ABINO wydało ostatnio kilka bardzo ciekawych i edukacyjnych gier. Zakochaliśmy się w nich od pierwszego zagrania i coś czuję, że w naszej kolekcji znajdą się wszystkie dostępne na rynku pozycje. Zresztą zobaczcie sami:). Wspaniałą grę PALCEM PO MAPIE POLSKA
O sile państwa stanowi jego naród, dlatego tak ważne jest wychowanie w duchu patriotyzmu Młode Pokolenie. Mnie bardzo cieszy, że polska firma Abino jest tego świadoma i Polskę możemy poznawać również przez gry planszowe.
Wiele z miejsc w Polsce już odwiedziliśmy, wiele się dowiedzieliśmy, ale jest również mnóstwo innych, które powinniśmy i chcemy poznać i pokazać naszym pociechom.


Wykonanie
W niezbyt dużym, prostokątnym pudełku znajdziemy planszę do gry w postaci mapy, 60 kart z miejscowościami Polski, a także z miejscami historycznymi, położeniem rzek, gór i parków narodowych. 


Zasady gry są jasne i przejrzyste nie lubi udziwnionych gier gdzie wielokrotnie, muszę czytać instrukcje, by zrozumieć zasady.
Gra polega na losowym wybraniu karty z opisem konkretnego miejsca
i jak najszybszym odszukaniu go na mapie.
Ten z uczestników, który jako pierwszy odnajdzie na mapie
wylosowanie miejsce, zdobywa kartę.Wygrywa ten z graczy, który zbierze największa ilość kart.


Każde wylosowane miejsce jest rzeczowo opisane, karty wykonane bardzo przejrzyście i czytelnie duża czcionka zachęca do samodzielnego czytania, co jest kolejnym atutem tej gry. Mapa Polski prezentuje się wspaniale i posłuży nam nie tylko do gry, ale i do innych edukacyjnych zabaw wiec na pewno nie zamkniemy ja w pudełeczku.Poziom wiedzy jest bardzo, wysoki wiec uważam, że proste zasady pozwalają na skupieniu się na tym, co najważniejsze. Zarówno pomysł, jak i treści przekazywane przez grę są genialnie przemyślane. Informacje o Polsce są starannie przygotowane, doprecyzowane i bardzo konkretne. Wszystko przystosowane jest do dziecka. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7+. Lena ma pięć lat świetnie sobie radzi, ale czyta samodzielnie wiec gra dla niej to frajda.Świetna polska gra, nawiązująca do wychowania patriotycznego, tożsamości narodowej, rodzimej kultury, geografii kraju. Jeden z najładniejszych produktów, jakie posiada w ofercie wydawca ABINO. Super gra! Polecamy grę można zakupić w sklepie MAGICZNE ZABAWKI. W cenie 24.99 zł


Abino ma tez inne gry, jest chyba jedyną taką firmą w Polsce oferującą tak ciekawe geograficzne gry edukacyjne!

12 komentarzy:

 1. Bardzo fajna propozycja! Świetna recenzja na 5! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak znam tę grę jest super, lubimy w nia grać z dziećmi którymi sie opiekuje ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie tylko internet i świat komputerów, dobrze, że takie gry są i popularność ich nie spada.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie widziałm je nigdzie wcześniej wygląda super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Qnimo za geograficzne gry ❤

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mądra gra :) zdecydowanie wyróznia się na tle innych :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oboje w dzieciństwie lubiliśmy spędzać czas nad mapą, ale nie mieliśmy tak ciekawych pomocy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaka świetna propozycja dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna gra! Wydaje mi się, że można się wiele nauczyć o tej naszej Polsce, dzięki niej. Takie planszówki, które uczą i bawią jednocześnie są super rozwiązaniem. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger