08:34

CO KRYJE LAS?


Las odwiedzamy zwykle wiosną, by nacieszyć oko nieśmiało wyłaniającymi się spod śniegu kwiatami. Albo jesienią, by choć przez chwilę poczuć się jak poszukiwacze skarbów, którzy w leśnych gąszczach i opadłych liściach zbierają podgrzybki, maślaki i kurki. Las skrywa wiele tajemnic a dzięki magicznej książce „Co kryje las?”, opublikowanej przez wydawnictwo Tatarakmożemy je odkryć w domu.  

Już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to zwyczajna książka. Pozycja ta skrywa bowiem nie tylko tajemnice lasu, ale także trzy kolorowe lupy. Lupki są to magiczne filtry, dzięki którym możemy odkrywać tajemnice lasu i zjawiska przyrodnicze.
Obrazki  w książce przekazują fascynującą wiedzę podana w superatrakcyjny sposób.Po przyłożeniu lupki do twarzy oczom córki ukazują się prawdziwe cuda ! Magiczne szkiełka używamy zgodnie z instrukcją i ich przeznaczeniem, np. korzystając z zielonej lupy, zobaczymy uśpiony, spokojny las, sięgając po lupę niebieską i czerwoną stopniowo odkrywamy, jak las tętni życiem.


Umieszczone na dole każdej strony zdania, oznaczone jedną z lup, pełnią funkcję wskazówek; poprzez stawianie pytań, zachęcają do odkrywania coraz to nowych elementów. Atutem tej książki jest przejrzysta i duża czcionka ułatwiająca czytanie. Lenka przeczyła z łatwością wszystkie opisy i polecenia. Córka książkę zabrała do lasu by wśród śpiewów ptaków odkryć wszystkie tajemnice.


Córka książkę zabrała do lasu by wśród śpiewów ptaków odkryć wszystkie tajemnice.Nie mogę nie napisać jakie, wrażenie wywarła książka na dziatkach Lenki, którzy prawie sobie lupki wyrywali by zobaczyć więcej i więcej. 

Szczerze polecam!

Tytuł: Co kryje las?
Autor: Aina Bestard
Wydawnictwo: Tatarak.
Wiek: 3+

12 komentarzy:

 1. Synek jest jeszcze za mały na tą książkę, ale jest na naszej półce. Tak nam się spodobała, że kupiliśmy dla siebie. I tą o morzu też :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczne :) Ostatnio ktoś opowiadał na spotkaniu, w którym uczestniczyłam o tych książkach. Rzeczywiście wygląda to bajkowo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Już wiem jaka nowa pożycia zagości na naszej półce. Książka musi być świetna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo pomysłowa książka, fantastycznie będzie ją mieć na półce, a te lupki pozwalają przeżyć ciekawą przygodę w poznawaniu świata. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka inna niż wszystkie. Wygląda fajnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. My mamy tę o morzu i robi furorę. Sama chętnie zaglądam i wypatruję ukrytych cudów, bo ilustracje mają dużo uroczych detali.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rewelacyjna ta książka... Sama chętnie bym przez te lupki popatrzyła ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wygląda to na świetną zabawę! Musimy zbadać sprawę:-) Moja córcia lubi takie zabawy...:-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudowna, zaraz wchodzę na stronę i zamawiam, dziewczyny będą zachwycone "zajączkiem".

  OdpowiedzUsuń
 10. Wow. Nie mialam pojecia ze jest tak genialna książka! Mówiłam Ci juz ze zazdroszcze Ci gór za oknem????

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger