00:00

Ahoj wiedza na horyzońcie

Jesteśmy fankami Kapitana Nauki gości w naszym domu w formie zestawów i zagadek od dwóch lat. Kapitan Nauka Zagadki obrazkowe Czytanie Koncentracja Pamięć 6-9 lat przypłynął do nas niedawno, sprytny zestaw zadań do nauki czytania.
Zagadki obrazkowe są złączone w jedną a'la książeczkę - wachlarzyk, wykonany z trwałego materiału – kartonika, którego można w sposób dowolny sobie rozłożyć, nawet dziecko nie ma z tym problemu.
Czytanie Koncentracja Pamięć 6-9 przeznaczona jest dla dzieci uczących się płynnie czytać i wszystkich ciekawskich. Książeczka składa się z 104 ponumerowanych zagadek o bardzo szerokiej tematyce. Pytania posiadają różny stopień trudności i są bardzo dobrze opracowane. Pytania zachęcają do zabawy i nauki. Wszystkie zagadki i rebusy są estetycznie zaprezentowane, szata graficzna pięknie uzupełnia całość. Pytania sformułowane są w sposób jasny i prosty. Dzięki nim Lena rozwija zdolność koncentracji uwagi, ćwiczy precyzję, zakreślając odpowiedzi, wpisując literki i trenuje spostrzegawczość.


Dzięki zagadkom od Kapitana Nauki możemy poprzez zabawę utrwalać z dziećmi między innymi zasady ortografii. Książeczka bardzo przypadła córce do gustu, już ją rozwiązała, uwielbia wyzwania. A wyzwań jest sporo dopasowywanie właściwych liter do wyrazów, słów do obrazków, a także zapoznawanie się ze znaczeniem niektórych pojęć, co ogromnie ułatwia zapamiętywanie pisowni. 


Różnorodność zadań sprawia, że książeczka dla nas jest tak unikatowa i wyjątkową mamy tu i czarownice na miotle, obiboka ,flagi, kształty. Miszmasz edukacyjny. Córka sama chętnie po nie sięgała, bo nie czuła, że podczas ich rozwiązywania się uczy. Uwielbia zabierać je ze sobą do samochodu.  

Nasze zagadki, jak i wiele innych pomocy edukacyjnych znajdziecie na stronie Kapitan Nauka.
Zapraszam do polubienia https://www.facebook.com/KapitanNauka/ a żadne nowości wam nie umkną.  

8 komentarzy:

 1. Uwielbiamy Kapitana Naukę i mamy wiele jego produktów. Ale tych jeszcze nie poznaliśmy

  OdpowiedzUsuń
 2. www.blondpanidomu.pl25 kwietnia 2017 10:07

  To dla trochę starszych dzieci, ale już poszukujemy zagadek dla młodszych! ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla nas to jeszcze duuużo za wcześnie, ale zapowiada się ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 4. Kapitan Nauka rządzi! Bardzo lubimy i zabieramy ze sobą wszędzie gdzie się da 🙂

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi interesująco, sadze, ze taka książeczka może być fajnym pomysłem na spędzenie czasu z dzieckiem🙂

  OdpowiedzUsuń
 6. Tygrys jeszcze za mały, ale korzystamy z innych propozycji Kapitana :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubimy Kapitana Naukę, ale tej pozycji wcześniej nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzięki za podpowiedź, będę wiedział co wybrać na prezent gdy zostanę zaproszony w gości do znajomych, którzy mają dzieciaki. ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger