10:30

Wirujący bocian + SZABLON DO POBRANIAJuż niedługo pierwszy dzień wiosny. Ta pora roku najczęściej kojarzy nam się z ptakami a konkretnie z przylatującymi do naszego kraju bocianami. Lena bardzo lubi ptaki, więc bocianów w naszym domu nie brakuje.
Tym razem powstały wirujące bociany, którego widziałam na grupach na fb. Nie znalazłam jednak szablonu, by Lena mogła samodzielnie bociana poskładać. Tak więc wykonałam takowy sama. Z racji że z technologią jestem na bakier, jest to szablon rysowany odręcznie. Szablon możecie sobie pobrać i wydrukować. 

Do wykonania wirującego bocianka potrzebne są 
 • biała i czarna kartka A4 bloku technicznego lub bristol -opcjonalnie czerwona, jeśli niechacie malować dzioba i nóg bociana na czerwono.
 • flamastry czerwony i czarny
 • klej
 • nożyczki
 • wydrukowany szablon
 • nitka


Szablon należy wdrukować na kartce, z bloku technicznego lub po wydrukowaniu na zwykłej kartce, przekalkować na techniczną. Kolejny etap polega na wycięciu elementów bociana, tylko koła musimy wyciąć dwa. Jedno białe drugie czarne. U nas powstały trzy bociany. Jedne w wersji gdzie dziób i nogi zostały pomalowane czerwonym flamastrem i dwa gdzie te części wycięte zostały z czerwonej technicznej kartki. Koła po nacięciu mają piórka, które należy na palcu zwinąć, dzieci mają małe paluszki, wiec fajnie zrolują. Do tułowia bociana należy przykleić dziób i nogi. Należy pamiętać, że połowa brzucha bociana musi być czarna więc albo malujemy flamastrem tę część brzuszka lub doklejamy z obu stron czarne półkola. Oba koła należy naciąć w środku i skleić ze sobą płaskimi stronami. W nacięcie należy wsunąć naszego bocianka. By bocianek mógł wirować, przez głowę za pomocą igły przewlekamy białą nitkę i gotowe.


bocian
Spódniczki tutu wirujących balerin zostały wcięte nożyczkami z ząbkami. 


szablon bociana
Materiały Bambino znajdziecie tu
Kolorowy Świat Bambino

6 komentarzy:

 1. akurat potrzebujemy zrobić coś związanego z wiosną do przedszkola, więc chętnie skorzystam z szablonu i podpowiedzi :) bocian rewelacja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa dekoracja, tyle bocianów, przyniosą dobra nowinę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam takie boćki w tamtym roku... piękne są... musimy wkońcu zrobić :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne sa i nie wyglada by to trudna sprawa byla, moze i my wyprobujemy

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie piękności Bociany😍😍😍
  Cudowna dekoracja pokoi naszych milusińskich 👏👏👏💣

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger