11:01

Druga skóra

W piątkowy wieczór eksperyment z dreszczykiem. Jeśli się nie boicie obdzierania ze skóry, to zapraszam do zabawy.
Eksperyment z dwóch składników dwóch łyżek mleka i dwóch łyżek żelatyny. Składniki mieszamy w szklanym naczyniu i na 10 sekund do mikrofali po tym czasie znów miksturę mieszamy. Gdy troszkę przestygnie jeszcze raz na 10 sekund do mikrofali. Tajne info dla mamusiek mikstura sprawdza się jako maseczka oczyszczająca pory.

Klejąca maż zostawiamy na 2-3 minuty do wystygnięcia nie dłużej i nakładamy na skórę. Lena nałożyła na dłoń na palec i na miskę.
Eksperyment idealny do omówienia procesów
starzenia się skóry temat na fali u Leny ZMARSZCZKI.

Odcisk linii papilarnych bardzo fajnie widać w realu i strukturę naskórka.
Naskórek, epiderma (łac. epidermis) – najbardziej zewnętrzny i jednocześnie najcieńszy nabłonek okrywający powłokę ciała organizmu zwierzęcego.

Naskórek kręgowców jest zewnętrzną warstwą skóry – ma około 0,5 mm, przy czym grubość ta jest większa (do 1,0 – 1,5 mm) na skórze podeszwy i dłoni. Tradycyjnie uważa się, że naskórek zbudowany jest z wielowarstwowego nabłonka płaskiego rogowaciejącego, w rzeczywistości jednak tylko dwie, trzy warstwy żywych komórek leżących najbardziej powierzchownie są płaskimi. Większość keratynocytów to komórki sześcienne lub walcowate.

4 komentarze:

  1. Można się nabrać. Bardzo realistyczny ten eksperyment. I obrazowy.

    OdpowiedzUsuń
  2. o kurka! Ale naukowo u was. Dobry rozwijający pomysł

    OdpowiedzUsuń
  3. jako dziecko robiłąm tak z klejem w płynie...a potem nabierałam babce że mi się skóra z dłuni łuszczy i chyba chora jestem;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger