05:54

Kijek wędrowniczek


Przyroda tworzy dla nas cudowne i spokojne miejsce prawdziwe SANKTUARIUM. Z przyrody pochodzimy i do niej należymy, a nasze przetrwanie jest misternie powiązane z jej istnieniem. Przyroda dla dzieci stanowi najwspanialszy plac zabaw uwielbiamy szukać nowych inspiracji, kochamy zabawę bez zabawek. Tak więc dziś pokażemy wam, jak wykonać
Kijek wędrowniczek wymyślony niegdyś przez Aborygenów, rdzennych mieszkańców Australii po to, żeby zapisywać przebieg wędrówki i ułatwić późniejsze zrelacjonowanie jej innym. Do kijka przymocowane były różne przedmioty związane z miejscem, które wędrujący odwiedził, a tak, że z uczuciami refleksjami. Magia kijka polega na tym, z każdy jest niepowtarzalny.Do tej zabawy pociecha potrzebuje.
 • patyk
 • kawałki sznurka wełny w rozmaitych kolorach
 • gumki recepturki
Podczas spaceru dzieci mogą swobodnie biegać i zbierać wszystko, co tylko je zainteresuje. Zabawa pobudza kreatywność. A samo przymocowanie przedmiotów do kijka rozwija zdolności manualne.

Trasę spaceru na początek warto wybrać w okolicy domu lub w parku, które dziecko dobrze zna, dzięki czemu dziecku będzie łatwiej opowiedzieć swoją wyprawę. Znalezione przedmioty powinny być chronologicznie przyczepione do kijka. Pierwsza znaleziona rzecz przyczepiamy do czubka, kijka by przypominała początek wyprawy.

6 komentarzy:

 1. Trzeba to przetestować. Do tej pory wszystkie skarbi łacznie z patykami nosiłam ja. Teraz Aga dostanie sznurek i będzie mogła wszystko razem splątać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł! Po zakończonej wyprawie wystarczy spojrzeć na kijek i opowiadać o wyprawie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaskakujecie blondyneczki ☺ super kijek i ruszamy po przygody 😃

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł! Moje dzieciaki zawsze wynajdują sobie jakieś kijki ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja córka uwielbia wynajdywać w lesie kijki i się nimi bawić, ale jeszcze nigdy nie wpadła na pomysł, by jakoś je ..."ozdobić" :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger