11:26

Gimnastyka dla języka


Dla dorosłego człowieka posługiwanie się słowami jest czynnością oczywistą – chyba mało kto zastanawia się nad tym, jak bardzo jest ona przydatna w życiu.
 Mały człowiek startuje od zera i aby poznać 150 tysięcy wyrazów, które rozumie wykształcony człowiek, potrzebuje wielu lat treningu. Jeżeli chcemy pomóc dziecku osiągnąć wysoką sprawność językową, powinniśmy z nim często rozmawiać, wspólnie czytać, wykorzystywać w zabawie gry logopedyczne.Gimnastyka dla języka oraz oka to jedna z najnowszych układanek edukacyjnych firmy Abino. Gra uczy poprawnego wypowiadania oraz układania wyrazów. Pomaga dziecku w uczeniu się pisowni wyrazów. Gra mieści 30 kart na grubej tekturze.
 Układanka logopedyczna dla najmłodszych, która polega na tworzeniu oraz odczytywaniu łamańców językowych. Dodatkowo w zestawie znajduje się gra typu „memory”. Dzięki niej dziecko nie tylko rozwinie pamięć i logiczne myślenie, ale też stanie się bardziej kreatywne, nauczy się wyrażać swoje uczucia oraz osiągnie wyższy poziom 
samokontroli i samooceny.


Układanka edukacyjna pomagaja dzieciom w nauce wymowy. Gra w zabawny, sposób zachęca dziecko do ćwiczeń. Gra gimnastyka dla języka, może być używana jako pomoce logopedyczne, nie tylko przez logopedów, ale również przez rodziców. W trakcie zabawy dzieci uczą się artykulacji. Gry gimnastyka dla języka oraz oka to doskonały pretekst do wspólnej zabawy dzieci i rodziców.

Układanka edukacyjna Gimnastyka dla języka ma na celu wspierać rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, w zakresie poprawnej wymowy głosek szeregu szumiącego sz-ż-cz-dż, poszerzenie słownika czynnego i rozwój percepcji słuchowej.W czasie gry Gimnastyka dla języka dzieci uczą się wymowy poprzez zabawę oraz ćwiczą dodatkowo: spostrzeganie, pamięć wzrokową, pamięć słuchową, koncentrację, myślenie.


Gimnastyka dla oka w tej grze używany strony kart oznaczone obrazkiem. Zakrywamy karty, tworzymy układ. W swojej turze odkrywamy parę i jeśli obrazki stanowią parę – karty bierzemy. Ale tu jest mały haczyk dla bystrego oka, ponieważ karty stanowią parę, gdy jedna z nich jest oznaczona obrazie, a druga jest powiększonym elementem obrazka.
Gra kolorowa, ciekawa bardzo córce przypadła do gustu i lubi łamańce tworzy nawet własne bardzo śmieszne.
SUGEROWANY WIEK GRACZY: 5-99 lat
LICZBA GRACZY: 2 -4
ORIENTACYJNY CZAS GRY : 20 minut
 ZAWARTOŚĆ: – 30 dwustronnych kart na grubej tekturze
 ROZMIAR PUDEŁKA: 23-17-4 


3 komentarze:

  1. Świetna układanka. Uwielbiam takie gry, na pewno będziemy grac z córcią jak podrośnie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fantastyczne. Muszę poszukać takiej gdy dla naszej córki jak tylko nauczy się już czytać. Będę zaglądał. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Dobre ćwiczenia dla języka, a przy tym świetna zabawa i sporo śmiechu :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger