00:35

Lodowe Mobile


W upalne dni każdy marzy o lodach, porcje do zjedzenia trzeba ograniczać, ale do zabawy nie. Woda zamieniająca się w lód otwiera przed nami skrzący się świat.
W naszym domu powstały lodowe mobile dzięki, którym pogłębiamy wiedzę o stanach skupienia, czyli edukacja przez zabawę.


Aby wykonać piękne mobile, potrzebne są kwiaty lub inne naturalne okazy, niedzielny poranek idealny czas na spacer na łąkę do lasu lub parku.
Potrzebujemy pojemniki na wodę i kawałek sznurka. 
Pozwólcie dzieciom wybrać pojemniki do mrożenia ich kształt, jak i materiał, z jakiego są wykonane zachęca do kolejnych ciekawych odkryć.Lena sama się przekonała, że nie łatwo wyciągnąć kawałek lodu z porcelanowej miseczki a z plastikowego kubeczka sam wypadł).Lena wrzuciła do pojemników napełnionych woda płatki kwiatów, jak i łodygi zaobserwowała co pływa, co tonie. Do każdego pojemnika utknęłam kawałek sznurka, co pozwoliło powiesić gotowe mobile na gałęzi.


Nasze mobile miały różny czas mrożenia. Dwa okrągłe z płatkami róż mroziły się zaledwie dwie godzinny a reszta całą noc. Taki sposób mrożenia ukazał, Lenie jak zamarza woda najpierw na wierzchu, a potem w środku pojemnika. Czyli tak jak kałuża zima czy jesienią. 


Przy zabawie możemy poruszyć temat zmian pór roku. Warto pytać dziecko co zaobserwowało po zamarznięciu roślin. Lena bacznie obserwowała topiące się w promieniach słońca mobile. 


7 komentarzy:

 1. macie wyobrażnie :) świetne to jest :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacja. Już wiem, co będziemy robili za tydzień :)

  OdpowiedzUsuń
 3. WOW! Ale atrakcja dla dzieci. Nie dość, że wspólnie przygotowana to jeszcze ciekawa i z elementem nauki, doświadczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nauka na wesoło, podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak ślicznie to wygląda, kryształowe kule z kwiatami.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger