10:13

Gałązki bzu


Mamy maj w końcu i jest ciepło i słonecznie. Korzystamy i biegamy po łąkach i dziadkowym sadzie w poszukiwaniu bzu. Nawet kwiaty bzu mogą zainspirować do twórczej aktywności.  Dziś prezentujemy dwa sposoby na wykonanie  gałązek bzu. 
Do wykonania gałązek bzu potrzebne są:

-plastelina 24 kolory, by mieć kilka odcieni,
-flamaster z końcówką w kształcie kwiatka
-papierowe prostokątne talerzyki
-podkład higieniczny w rolce od Potrzebujetego pl.

Plastelina ostatnio króluje w wykonanych przez Lenę pracach plastycznych. Gałązki bzu zostały wykonane na papierowych talerzykach w formie przestrzennej 3D.
Opcja pierwsza łatwiejsza wymaga posiadania flamastra z wypukłą końcówką. Na papierowych talerzykach należy utworzyć gałązki z plasteliny. Z plasteliny w wybranym kolorze należy utworzyć sporą ilość kulek poprzez ugniatanie i rolowanie w rękach niewielkich kawałków plasteliny tak długo, aż nabierze okrągłego kształtu.Do wykonania jednej gałązki warto mieć dwa trzy odcienie tego samego koloru plasteliny, to podkreśla efekt przestrzenny 3D. Gdy kulki są gotowe wystarczy każdą jedną, delikatnie docisnąć końcówką flamastra i tak powstają kwiaty, które jeden pod drugim przenosimy na talerzyk z gałązką i lekko dociskamy. Jeśli pracujecie z mniejszymi dziećmi, można najpierw umieścić wszystkie kulki na gałązce, a potem wybić kwiatki to pójdzie szybki i sprawnie. Mnie zależy na jak największej ilości działań  motorycznych, więc Lena przenosiła planowała, który kwiat gdzie umieścić.
 Najmniejsze kuleczki nie zostały zgniecione tylko doklejone na końcach co sprawia, że kwiaty bzu ma również mnóstwo pączków. Liście również wykonane z plasteliny wieńczą dzieło. Wykonanie takiej gałązki zajęło 20 minut łącznie z rolowaniem kuleczek.

Drugi sposób wymaga również sporej ilości rolowania kulek. Każdą kulkę należy po zrolowaniu rozgnieść na podkładzie. Takie rozgniecione placuszki bierzemy znów w paluszki i rolujemy tworząc taki lejek. Takimi lejkami należy wyklecić gałązkę bzu efekt niesamowity. 

Praca może wydawać się pracochłonna, ale najwięcej czasu Lena poświęciła na dobór kolorów i odcieni. 
I jak Wam się podoba bez w takim wydaniu ?
  
Do wykonania gałązek bzu Lena użyła plasteliny marki Tetis  

Podczas tworzenia prac plastycznych korzystamy z niezastąpionych higienicznych podkładów ochronnych od potrzebujetego pl.  
 

13 komentarzy:

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger