00:00

Jaki to ptak?

Na naszym blogu można zauważyć ze w domu mamy miłośniczkę ptaków. Od września po przeprowadźce z mini miasta na piękną prawdziwą wieś ciągle słyszę pytanie.Jaki to ptak? A słychać i widać szczególnie teraz na wiosnę  tych ptaszków bardzo wiele. 


Zaglądałam do książek  szukałyśmy w internecie ale każde zdjęcie inne ciągle czułyśmy niedosyt. 
Z pomocą przyszła nam najzwyklejsza lecz niepowtarzalna gra memo wydawnictwa Jacobsony
Nauczyłyśmy się rozpoznawać 20 rodzajów ptaków. Gra bardzo pięknie wydana oprawa graficzna przyciąga uwagę, a 40 kartoników ze zdjęciami i nazwami naszych polskich ptaków na białym tle porostu poezja. Lenie bardzo łatwo się czyta napisy dzięki kontrastowi . Ptaki żyją tuż obok nas i sprawiło nam wielką frajdę poznanie ich w tak prosty i przyjemny sposób.Pierwsza rozgrywka sprawiła nam tyle radości a czytanie nazw ptaków dudek ,kawka,rudzik,
czubatka spowodowały salwy śmiechu że aż Lena czkawki dostał . Ptaki świat wokół nas to edukacyjna zabawa memo dla całej rodziny.
Jakość zdjęć umieszczonych na kartonikach jest powalająca w takim małym formacie. Dla porównania książka i kartonik jest moc.
Skromnie, pięknie, zachwycająco i naturalnie Ptaki.Świat wokół nas 
Dziękuję wydawnictwu Jacobsony za cudowna gre czekamy na ssaki 

5 komentarzy:

  1. Ptaki i ptaszki polne.a malutka kolorowo jak papużka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniała gra!U nas często ptaszki przesiadują na parapecie a mały lubi je obserwować.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nam też przydałaby się nauka rozróżniania ptaków. Mieszkamy pod miastem i ciągle zastanawiam się nad tym co ćwierka mu za oknem :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger