00:00

Balonowy eksperyment z Funiversity


Wiecie że kochamy eksperymenty ale ten zaskoczył nas bardzo. Dmuchanie balonów to nie lada wyzwanie dla dzieciaków a nadmuchanie go jednym wydechem nawet dorosłemu chyba się nie uda? A jednak czy to magia czy to czary ? Nie to mini zestaw FUN AIR od funiversity.


 A wiec w czym tkwi sekret?
Zestaw jest wyjątkowy zawiera foliowy rękaw nasz gigantyczny balon. Instrukcje obsługi w więc obrazkowej wiec idealna dla dzieci. 


Ciocia zgłosiła się na ochotnika do dmuchania balona tradycyjna metoda. Zawiązałyśmy jeden koniec rękawa i aż 10 dmuchnięć było potrzebnych by nadmuchać . Wiec ciekawość dziewczynek sięgnęła zenitu. Po spuszczeniu powietrza dziewczynki przystąpiły do wykonania eksperymentu zgodnie z instrukcja.Dziewczynki dzięki współpracy, obie sprawdzały czy sie da nadmuchać balon za jednym dmuchnięciem. Rozszerzając maksymalnie otwór balonu dmuchały z odległości 30cm.   
Nawet pięciolatka da rady nadmuchać ten wspaniały balon. Dał niesamowicie dużo radości a to nie koniec.  A jak to się dzieje ze jeden balon można nadmuchać na dwa sposoby?Dmuchając balon z bliska,do środka wdmuchujemy tylko powietrze z płuc a w trakcie dmuchania z niewielkiej odległości 30 cm wokół strumienia wytwarza się niskie ciśnienie,przez co atmosfera dorzuca jeszcze trochę powietrza  by przywrócić równowagę.Wiec w środku mamy powietrze z płuc i to które nas otacza.  

Do zestawu dołączono również marker którym dziewczynki ozdobiły swój balon.


Każdy kolejny eksperyment jest wspanialszy i ciekawszy. Ten cudowny eksperyment można kupić FUN-air jeśli macie młodsze dzieci polecam inne eksperymenty można zamówić nawet zestaw dla całej klasy grupy dzieci. Największa nowość gigi-zestaw BIG klocki robią wrażenie.

5 komentarzy:

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger