01:07

Sprytne triki na zabawę bez zabawek.


Wpis powstał dla wszystkich zmęczonych mam . Obecnie mam kawę dożylnie w nocy opiekunka w dzień kucharka,sprzątaczka i animator zabaw. Jak każda z nas pracuje 24h . Lena jest chora i nie mam sił, czasu przygotowywać ciągłe nowe zabawy drukarka też odmówiła posłuszeństwa.
A sprzątanie gotowanie i zakupy same się nie zrobią ,ancymona trzeba czymś zająć . Skupmy się na zakupach Lena uwielbia wyciągać zakupy i wkładać do lodówki i spiżarni to jest jej działka. Mam dla was kilka naszych zabaw z zakupami tak na szybko by wypic ciepła kawę czy załadować pranie. 
Zabawę na spostrzegawczość sponsoruje ręcznik papierowy  i chusteczki higieniczne. Obiektów do odszukania i policzenia jest wiele można je skreślać stepelkować. Lena  wyszukała np wszystkie pełne kieliszki zakreśliła a zboku zapisała ile jest kieliszków ile patelni itd.  Na chusteczkach podobnie. Przedmioty o tych samych cechach zakreśliła np kwiaty,przedmioty ciemne,jasne kombinacji jest wiele i oczywiście na koniec  sprawdzamy czego jest najwięcej.  Pora na cyferki czyli w ruch idzie gazetka ze sklepu apteki.Zabaw trwa bez końca literki tez mozna zakreślać albo produkty dla dzieci.  Ryż mi się tu jeszcze wcisnął oczywiście Lena chce sie nauczyć jeść pałeczkami a jak inaczej.   Co tu nie pasuje z kisielkiem i sodą ps będzie eksperyment sodowy hi hi.

 Podstawowy produkt higieniczny czyli papier tu to jest pole do popisu inwencja twórcza i rolki równa się robisz sobie  matko kawę i relaks.


  A wy macie swoje triki? Podzielcie się z nami.

4 komentarze:

 1. Rewelacyjne pomysły. Nie wpadłabym na to, że na chusteczkach czy na papierze można znaleźć tyle inspiracji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawie wymyślone ,reczywiście tessco ma takie plakaty na firmówkach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moć tego jest na różnych produktach kazdy coś znajdzie dla siebie. Przyjemne z porzytecznym u nas nic się nie marnuje.

   Usuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger