15:38

Jak zatrzymać zapach ?

Dziś na piątek z eksperymentami mamy coś ekstra pobudzającego zmysł węchu FUN-Pearls gotowy zestaw. Jest to jeden z trzech mini eksperymentów firmy funiversity kolejne dwa pokarzemy wkrótce. 

Ten zestaw jednak dla nas jest wyjątkowy stymuluje zmysł węchu. Jest to jeden ze zmysłów którego nie kontrolujemy i może sprawić że niektóre decyzje podejmujemy nieświadomie. Dzieje się tak, dlatego że bodźce węchowe omijają rejony mózgu odpowiedzialne za myślenie racjonalne i wywołują silne reakcje układu nerwowego. Podobnie ja z pozostałymi zmysłami węch także można ćwiczyć i warto to robić.

Blondynka ma nadwrażliwość na zapachy dla tego bardzo lubimy takie zapachowe zabawy. 
 Zestaw zawiera suche kulki hydrożelowe , armat, duża próbówka z zakrętka,woreczek z tasiemka i instrukcje obsługi która ma wersje obrazkowa by dziecku było łatwiej zrozumieć czynności które ma wykonać podczas eksperymentowania.


Eksperyment bardzo przyjemnie pachnie odmiana dla tych octowych  wulkanów.
Lena wykonała cały eksperyment bez żadnej pomocy w kilka chwil czas oczekiwania aż kulki urosną córka przeznaczyła na wykonie pozostałych dwóch eksperymentów i ma chrapkę na kolejne hi hi.Po dwunastu godzinach odświeżacz powietrza jest gotowy cudny jabłkowy zapach unosi się w całym pokoju Lenki .


 Eksperymentowanie wprowadza dziecko w niezwykły świat i tłumaczy im rzeczy zupełnie abstrakcyjne na namacalnych przykładach. Polecamy eksperymenty każdemu bo ilość pozytywnych emocji jakie wywołują jest porostu nie do ocenienia. 


Mini eksperymenty można zakupić tutaj


8 komentarzy:

 1. Eksperymenty my tego nie znałyśmy za dziecięcych lat..świat zmienia się na lepsze ..Czuję zapach eksperymentu aż w pomorskim :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Eksperymenty FUN uwielbiamy! Ale tego nie znałam:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy tylko wiek nabędzie córka odpowiedni na pewno wypróbujemy takie ciekawostki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Eksperymenty Fun to nasze ulubione.
  Kilka pokazaliśmy na blogu 🎆🎆🎆🎆🎇🌊⛄

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny pomysł na zatrzymanie zapachów. Jednak jeśli ktoś chce się ich pozbyć to wtedy z pomocą przychodzi neutralizator https://neutralizatoryzapachu.pl który bardzo skutecznie pozbywa się brzydkich zapachów. Jak dla mnie nie ma lepszego środka.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger