00:00

Bocian biały

Bocian biały – najbardziej polski z polskich ptaków, prawdopodobnie bardziej kojarzony z Polską niż orzeł, którego w przeciwieństwie do bociana bardzo trudno zobaczyć w naturze. Polskie bociany stanowią 20% światowej populacji tego gatunku a więc co piąty bocian na świecie jest Polakiem. Pojawia się w książeczkach dla najmłodszych dzieci, a jego gniazda napotykamy przejeżdżając przez wsie, a mimo to nie wiemy o nich zbyt dużo. Biorąc udział w projekcie zwierzaki cudaki zachęcamy do bocianich aktywności.Bociek zjada żabki  nasza zabawa ruchowa.

Opaska z dziobem potrzebne sa ;
biała kartka papieru z bloku technicznego  , jedna kartka czerwonego grubszego papieru nożyczki, klej, ołówek, linijkaZ białego brystolu wytnij  dwa lub trzy paski . Z pasków zrób opaskę dopasowaną do wielkości głowy, zszyj paski zszywaczem. Następnie z czerwonego brystolu wytnij długi dziób i przyklej gotowe.Do zabawy potrzebne są też żabki. Nasze są wydrukowane ale można je zrobić z papieru z kamieni , z rolek po papierze toaletowym.
Zabawa polega na tym by pościć piosenka z telefonu lub zaśpiewać a dziecko ma odnaleźć w trawie na trawie ukryte żabki i dotknąć je dziobem bez pomagania sobie rączkami . Proste prawda nic bardziej mylnego Lena nieźle się natrudziła by żabki były wszystkie zjedzone dla utrudnienia żabki można zjadać na jednej nodze  . Zabaw sprawdza się  w domu i na zewnątrz. 
Na koniec link do karty prac co jedzą bociany bo my tu żabki żabki a ich dieta jest znacznie bogatsza mimo że są wegetarianami. tu  
Więcej o projekcie poczytacie TUTAJ 6 komentarzy:

 1. Jaka super sprawa! Bardzo inspirujące :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam bociany. Dobrze, że już przyleciały ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna zabawa :) U nas by nie przeszła, mamy żabę i dwie ropuchy na terenie. Ropuszki mieszkają pod kamieniem na skalniaku, żaba w oczku wodnym ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna sprawa :) Nie ma to jak zabawa na świeżym powietrzu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super zabawa - a bocianów też zawsze wypatrujemy i sumie poniekąd to od nich zaczęła się nasza przygoda z blogowaniem ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger