00:18

Klasyka w nietypowym wydaniu.


Książeczki do odkrywania czytania seria Wydawnictwa Sofijka, dla wszystkich kochających klasykę w wyjątkowym wydaniu. Te niezwykłe książeczki z popularnymi wierszykami, zawierają ciekawe ćwiczenia  wspierające naukę czytania i pisania, oparte na nowatorskich metodach pedagogiki. 

 Kiedy moja córka Zosia zaczęła swoją przygodę z czytaniem narzekała, że wszędzie litery są za małe a tekstu za dużo. Zaczęłam szukać dla niej książek. W tym samym czasie Zosia tworzyła własne książeczki. I wtedy zrodził się pomysł, aby stworzyć książki, które pomogą innym dzieciom w nauce czytania przez zabawę – opowiada pomysłodawczyni książeczek Monika Jędrzejewska-Wiergiles
To się nazywa kreatywność. W naszym domu goszczą dwie książeczki z serii: Okulary Juliana Tuwima i Paweł i Gaweł Aleksandra Fredry.
 Wiersz jest wydrukowany czytelną, wyraźną i sporą czcionką. Dla dziecka uczącego się czytać to bardzo ważne . By uzupełnić taką książeczkę, Lenka przeczytała wiersz, następnie wykonała polecenia z każdej kolejnej strony.Wszystkie ćwiczenia bazujące oczywiście na treści wiersza. Na ostatniej stronie, czeka piękny Dyplom Odkrywcy Czytania :-) ,który był sporą motywacja dla mojej córki. Lena jest ambitna i lubi nagrody .Uwielbia też naklejki, które są dołączone do Sofijek. A jak wiadomo przyklejanie obrazków w odpowiednie miejsca to dodatkowa atrakcja.Książeczki stworzone z pasją i miłością zawierają krzyżówki , kolorowanki i bardzo ciekawe zadania, wspierające kreatywność i twórczość dzieci. Dzięki, którym Lena ćwiczy pamięć i czytanie,ze zrozumieniem. Klasyczne dzieła polskiej literatury nabierają innego wymiaru, a czytanie przez zabawę to przyjemność. Wygodny, zeszytowy format sprawia, że książeczki można zabrać w podróż. Wszystkich zainteresowanych Sofijkami odsyłam na stronę SOFIJKI (na której zakupicie książeczki).

4 komentarze:

 1. Mój synek wprawdzie jeszcze za mały na czytanie, ale świetne są te pozycje. Mamy zamiar kupić jakieś książki teraz przy okazji wizyty w Polsce. Być może będą to właśnie te!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zadania na miarę mojego przedszkolaka i naklejanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naklejki to hit jak widzę nie tylko u nas.

   Usuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger