23:56

Edukacja z jajkiem


Nasze pomysły na zabawę i edukacje z Jajem hi hi . Święta Wielkanocna już z niedługo. Lubimy ten czas około świąteczny i moc inspiracji, jakie można czerpać z tradycji w naszym kraju.


Jajko jest jednym z symboli Wielkanocy jako symbol życia. Nie wyobrażamy sobie Świat Wielkanocnych bez pisanek, bez jajek na stole. Historia pogańskiego jajka jest burzliwa, ale dzięki nowej interpretacji symbolik trafiło oficjalnie na chrześcijańskie stoły. Początków święcone jaka barwiono na czerwono . W kolorze krwi Chrystusa, esencji życia.


Jajko jajku nierówne. Modele jajek w stylu Montessori wykonał, dziadek z drewna pomalowała mama. A Blondynka dopasował do ptaków. Wykonałyśmy wspólnie karty, jaka kilku ptaków, w których ukryłyśmy zdjęcia piskląt . Wybrałyśmy ptaki, które Lena zna czyli strusia bo ma największe jajka, jako największy ptak.
Emu, bo ma czarne jako i jest kuzynem strusia. Gęś bo babcia hoduje gęsi. Kura czyli hodowla, drugiej babci i przepiórka również za nietypowe jajeczka.Jajka można wykorzystać do nauki mały duży i układać rosnąco lub malejąco . Ps.jeśli chcecie zrobić takie jajka dla swojego dziecka wystarczy kupić styropianowe jajka są dostępne w rożnych rozmiarach i pomalować farbami plakatowymi. Nasze są drewniane i atutem jest ich masa.A gdzie można znaleźć jajka no oczywiście w gniazdku. Pokazałam blondynce kilkanaście zdjęć gniazd uwitych przez ptaki. Na spacerze nawet sam próbowała zbudować takowe gniazdko z suchych traw, ale wcale to takie proste nie jest. Ptaki są wspaniałymi budowniczymi . Lena wpadła na pomysł by zrobić eko gniazdo w domu skoro ma tyle jajek to może je wysiedzi hi hi. 
 Gniazdo wykonane z papieru do pakowania bo akurat zakupiłam talerze wiec trochę tego było. Wyściółka również ekologiczna , jest nią wełna drzewna  ekologiczne wypełnienie do paczek .


Gniazdko mamy to teraz co z tym wysiadywaniem jak, to się dzieje ze jajka wykluwają sie pisklęta. Wykonałyśmy styropianowy model jajka i poczytały o cyklu życia kury.

Lena wykonała gigantyczną pisankę z tektury . Dwustronne jajko, pisanka cykl życia kury z odbitych rączek Blondynki.Fascynujące te jajka prawda?

11 komentarzy:

 1. już tak świąteczno - edukacyjnie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł na przedświąteczne atrakcje. Idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo pomysłowe! My za tydzień zaczniemy przygodę z jajami :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały pomysłsuper, a skad takie ładne ilustracje kury z jajem w środku 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książak z biblioteki Jajko ale nie jest dostępna już w sprzedażny niestety

   Usuń
 5. Fantastyczne!Jestem pod wrażeniem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. skąd masz takie rewelacyjne jajka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziadek z drewna utoczył kiedyś robił szachy wiec u nas dużo drewnianych zabawek się jeszcze przewinie. Ale można kupic styropianowe w księgarni czy w kwiaciarni.

   Usuń
 7. Fascynujące. Muszę z moim synkiem spróbować.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger