07:30

Mały obserwator przyrody

Mały obserwator przyrody to cudowna seria wydawnictwa AWM, która bardzo Lenie przypadła do gustu. Mieszkamy na wsi i obserwowanie przyrody to codzienność. Córka ciągle zdaje mnóstwo pytań, a mama nie omnibus wiec sprytnie znalazłam wspaniałe źródło wiedzy. Mały obserwator przyrody to seria idealna dla ciekawskiego przedszkolaka.W naszej kolekcji znalazły się trzy książeczki z tej serii, a jedna jest ciekawsza od drugiej.
Pierwsza z nich która zachwyciła Lenę Maly-obserwator-przyrody Cztery pory roku musicie ja mieć! Jest to idealna książka na wiosnę. Każda pora roku ma swoje tajemnicę, dzięki tej książce je poznacie. Ilość wiedzy w książce jest po prostu ogromna. Jak wyglądają kwitnące gałęzie wierzby? Co dzieje się w mrowisku? Jak wygląda trasa przelotu Polskich bocianów? W tej książce poruszonych zostało wiele istotnych w życiu tematów.
  
 Dzięki jednej książce dziecko pozna gatunki migrujących ptaków, małe ssaki drapieżne, a także zioła prosto z łąki, cykl życia żaby, a także rodzaje zbóż, nasion i owoców. Wszystko to pięknie zilustrowane, czytelne i bardzo ciekawie opisane. Niewątpliwym atutem tek książki jak i całej serii są naklejki, które nawet opornych zachęcają do poznania przyrody. Lena uwielbia książeczki z naklejkami bo to wspaniały trening na spostrzegawczość. Naklejki są podzielone na sekcje i oznaczone numerkami, dzięki czemu Lena sama mogła je uzupełniać ćwicząc przy ty motorykę małą jak i logiczne myślenie.


Lotnicy-mali-i-duzi-kolejna książka z serii mały obserwator - Leny ulubiona bo to miłośniczka ptaków. Dla Leny to mini encyklopedia, a w jednej książce zawarto wszystkie najcenniejsze informacje o ptakach i nie tylko. Znajdziemy tu odpowiedzi dlaczego ptaki latają, jak polują i gdzie, a także poznamy prehistorycznych lotników. Książka jest niesamowita, spodziewałam się ptaków i owadów, a w książce znalazłam ryby, rośliny, grzyby oraz szybujące gady,płazy i ssaki.


 Książka zawiera również mnóstwo ciekawych zadań, a każda strona jest pełna ciekawostek o zdolnych lotnikach. Dzięki naklejkom dziecko liczy, różnicuje, uzupełnia sekwencje, a słowiczek na końcu książki jest dla nas rodziców mini ściągawką.Barwy-natury to trzecia książeczką z wspaniałej serii Mały obserwator przyrody. Świat zwierząt pełen jest wspaniałych i niesamowitych wzorów i tu je wszystkie odkryjecie! Ciekawostki o jakich nie miałyśmy pojęcia, zadziwiające fakty, ciekawe porównania oraz piękne barwne ilustracje.


Natura jest pełna barw i niespotykanych wzorów. W tej książce znalazłyśmy najciekawsze motywy i ich nietypowe zastosowania oraz dowiedziałyśmy się jak zwierzęta i owady postrzegają kolory, po co rybom paski, kto ostrzega swoim kolorem innych oraz komu ubarwienie pomaga w polowaniu. W książce Barwy natury znajdziemy najbardziej barwne zwierzęta na świecie!


Lena zachwycała się skarbami oceanu i kolorowymi dziobami tukanów. Nie mogła się zdecydować, które zwierze najbardziej się jej podoba. Wybrała papugę arę, taką jak ona sama hi hi. Bardzo fajnym pomysłem było też ukazanie różnic pomiędzy samcami a samicami na 10 przykładach.Lena uwielbia książki przyrodnicze, wiec cała seria to u nas prawdziwy hit i nawet po uzupełnieniu naklejkami na pewno wielokrotnie będzie po nie sięgać. Polecam z całego serca! Uwielbiam wydawnictwo AWM tu każdy znajdzie coś dla siebie. Książki są w bardzo przystępnych cenach dostępne tu.

Wydawnictwo AWM

12 komentarzy:

 1. świetne połączenie nauki i zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne... Lubimy takie książeczki :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiamy, uwielbiamy ksiażki przyrodnicze!

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki fajne. Też takie lubimy

  OdpowiedzUsuń
 5. popieram ,te książki to skarbnica wiedzy

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa pozycja dla maluchów, mnóstwo zabawy i wiedzy zebrane w jednym miejscu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja córka lubi takie naukowe pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Rewelacja! Widać, że bardzo mocno postawili na walory edukacyjne :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger