01:14

Bajka nie tylko dla blondynek

Treść, która dorównuje okładce! 

"Bajka nie tylko dla blondynek" wydawnictwa Niebieska Mrówka to nasza najnowsza ulubiona bajka do poduszki.
Katarzyna Janowicz-Timofiejew autorka książki "Bajka nie tylko dla blondynek" potrafi zaczarować językiem, stworzyć niepowtarzalny klimat już od pierwszej strony. Bajka przenosi nas w magiczny świat jasnowłosych dziewczynek, które tanecznym krokiem przemierzają pory roku, ukazując nam walory poszczególnych miesięcy. Przede wszystkim warto podkreślić, że to nie jest typowa, szablonowa książka do nauki o porach roku i miesiącach. Bajka jest subtelna bardzo magiczna i owiana tajemnicą,treść jak i ilustracje pobudzają wyobraźnię.

Pierwsza strona książeczki jest bardzo mroczna nastrojowa a kolejna pełna słońca i wiatru we włosach. Bajka nie tylko dla blondynek to pełna przygód opowieść, opisująca poetycko igraszki blondynek z braćmi miesiącami. Opowieść jest bardzo intensywna, blondynki są w ciągłym ruchu, upiększają każdy miesiąc, bawiąc się przy tym doskonale... A przy okazji utrwalają nazwy poszczególnych miesięcy.


Całą bajkę, która została napisana wierszem, czyta się przyjemnie. Wszystko ładnie do siebie pasuje, a słowa się rymują. Lubię takie wiersze, gdzie ostatnie słowo wersu rymuje się z ostatnim słowem wersu następnego. Sprawia to, że lektura jest przyjemna dla ucha, zarówno dziecka, jak i rodzica.
W książce znajdziemy też śliczne ilustracje, dzięki którym pozycja ta staje się jeszcze wartościowsza i ciekawsza w oczach dziecka. Ilustracje Małgorzata Bieroza, które są nieszablonowe, dodają lekturze uroku, a także cieszą oko. Według mnie styl ilustracji został idealnie dobrany i świetnie współgra z bajką pisaną wierszem "Bajka nie tylko dla blondynek". Książkę polecam serdecznie można ja zakupić tu

3 komentarze:

 1. Ilustracje zainspirowały nas na wycieczki poza miasto.

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka gdzieś mi mignęła, a okazuje się że środek prezentuje się równie pięknie i pod względem grafiki i treści. Myślę, że nawet blondyna możemy z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytamy sporo książek, ale absolutnie nie znam tego wydawnictwa :(
  Czas nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger